جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تعیین هویت تمامی سیم‌کارت‌ها

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام طرح احراز هویت سیم‌کارت‌های موبایل خبر داد و گفت: از شهریورماه، وضعیت افرادی که بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نامشان است تعیین تکلیف می‌شود.

تعیین هویت تمامی سیم‌کارت‌ها
غلامرضا داداش‌زاده در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت ساماندهی هویتی سیم‌کارت‌های تلفن همراه اظهار داشت: هویت تمامی سیم‌کارت‌های فعال در کشور با هماهنگی‌های انجام شده میان رگولاتوری، ثبت احوال و اپراتورهای تلفن همراه، مشخص شده است و تمامی سیم‌کارت‌ها برمبنای کدملی احراز هویت شده‌اند.

وی با بیان اینکه در فاز بعدی موضوع مطابقت مالکیت سیم‌کارت‌ها با کدملی اعلام شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد اضافه کرد: موضوع تعیین تکلیف افرادی که بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نامشان است در کمیته ساماندهی سیم‌کارت‌های موبایل مورد بررسی قرار گرفت و مصوبه آن نیز ابلاغ شد اما به دلیل اعتراض برخی از کسانی که از این سیم‌کارت‌ها استفاده نادرست می‌کردند اجرای این مصوبه، با تعویق همراه شد.

داداش‌زاده گفت: این موضوع از سوی برخی از کسانی که منافعشان با اجرای این مصوبه درخطر است نقض مالکیت شخصی عنوان شده است اما تلاش‌های ما برای ایجاد محدودیت در ثبت مالکیت سیم‌کارت و موافقت مراجع بالاتر به ثمر نشسته و این دستورالعمل به زودی از سوی این مراجع ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید براینکه بخشی از قاچاق مکالمات در کشور از طریق این سیم‌کارت‌ها انجام می‌شود ادامه داد: در فاز سوم ساماندهی سیم‌کارت‌ها، این مصوبه اجرایی می‌شود.

معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: مطابقت کدملی با هویت مشترک در سامانه آنلاین رگولاتوری انجام می‌شود و قرار است از شهریورماه در سامانه رگولاتوری امکانی برای مشترکان مهیا شود که هر فرد با واردکردن مشخصات خود، از لیست سیم‌کارت‌هایی که به نامش است مطلع شود و از این طریق می‌توان نسبت به شناسایی سیم‌کارت‌های جعلی اقدام کرد.

منبع:مهر

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *