جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تصاحب جایگاه اپل توسط هواوی در سه‌ماهه دوم 2017

مرکز تحقیقاتی Canalys در گزارشی جدید، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در اروپای مرکزی و شرقی را منتشر و اعلام کرد که بازه زمانی سه‌ماهه میان ماه‌های آوریل تا ژوئن، بالغ بر 15.6 میلیون دستگاه اسمارت‌فون به فروش رفته است.

نتایج عملکرد کمپانی‌های مختلف در این سه‌ماهه نشان می‌دهد که سامسونگ با کسب سهم 32 درصدی توانست بیشترین میزان فروش را از آن خود کند. جالب آن‌که شرکت هواوی توانست بالاتر از اپل و با اختلافی یک درصدی، در جایگاه دوم این رده‌بندی قرار گیرد. هواوی 12 درصد از فروش گوشی‌ها در این بازه زمانی را به خود اختصاص داد. گفتنی است رتبه‌های چهارم و پنجم نیز به شرکت‌های چینی شیائومی ‌و لنوو رسید که به ترتیب 7 و 5 درصد از این بازار را به نام خود زدند.

براساس این گزارش، سامسونگ توانست به لطف فروش بالای مدل‌های گلکسی A و گلکسی J و مدل‌های 2017 متعلق به این دو سری، بالغ بر 4.9 میلیون دستگاه اسمارت‌فون را به فروش برساند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشدی 14 درصدی همراه بوده است. البته در این بین، نباید از استقبال قابل‌توجه خریداران از گلکسی S8 نیز غافل شد که بخشی از این آمار فروش را به خود اختصاص داد.

و اما درخصوص عملکرد هواوی که توانست با فروش 1.8 میلیون دستگاه اسمارت‌فون، از رقیب قدرتمند خود یعنی اپل پیشی بگیرد، باید گفت که این شرکت افزایش فروشی 12 درصدی را در مقایسه با سه‌ماهه دوم 2016 تجربه کرد. مدل P10 لایت به عنوان پروفروش‌ترین گوشی هواوی در این بازه زمانی عنوان شد.

نکته جالب توجه در این گزارش، رشد محسوس شیائومی ‌در این بازار بود که توانست با فروش 1.1 میلیون گوشی هوشمند، 7 درصد از مجموع فروش اسمارت‌فون‌ها در این بازه زمانی را از آن خود کند. شیائومی‌ امیدوار است که بتواند همانند هواوی به سرعت مسیر پیشرفت را طی و خود را به‌عنوان رقیبی جدی برای کمپانی‌های بزرگی همچون اپل و سامسونگ معرفی کند. گفتنی است گوشی شیائومی‌ردمی‌4A توانست بیشترین میزان فروش را در میان گوشی‌های متعلق به این کمپانی چینی از آن خود کند.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *