جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تجربه عکاسی با پیکسل

چند ماه پیش مقاله‌ای تحت عنوان “موبایل گوگل تقریبا به خوبی موبایل اپل است” را منتشر کردم. حالا که دوباره به آن کلمات نگاه می‌کنم به نظرم کمی باید در مورد نتیجه گیری‌ام تجدید نظر کنم. بر اساس تجربه روز افزونی که با گوگل پیکسل به دست آورده‌ام، حالا آن را از همه لحاظ برتر از آیفون 7 می‌دانم.

تجربه عکاسی با پیکسل

آخرین تیر خلاص به آیفون نیز همین عکس زیر بود که همه چیز را ثابت کرد.

عکاسی با پیکسل 2

من با گوشی‌های مختلف عکس‌های متعددی می‌گیرم، و بخش عمده کار من بررسی و تحلیل آنها است، اما این عکس بدون شک بهترن عکسی است که تا بحال ثبت کرده‌ام. به نظرم شرایط ثبت آن ارزش بازگویی را دارد. من در حال عبور از عرض یکی از خیابان‌های نیویورک در یک روز بارانی بودم سپس یک لحظه توقف کردم چون می دانستم می‌توانم خیلی سریع عکسی بگیرم که بعدا ارزش نگه داشتن را خواهد داشت. به این دلیل آن را سریع می‌نامم چون با دوبار فشردن کلید هوم به عنوان میانبر هوشمند وارد دوربین گوشی شدم در حالی که در شرایط بارانی و مرطوب ممکن است حسگر لمسی آیفون شما پاسخگو نباشد. من در حال حاضر تجربه زیادی با دوربین گوگل پیکسل کسب کرده‌ام، که با آوردن “DSLR sharpness” و افزودن رنگ به تصاویر لحضاتی چالش برانگیز برای ثبت به وجود ‌می‌آورد.

من دوربین پیکسل را دلیل عمده ترجیح این گوشی به آیفون می‌دانم، با این حال به دلیل وجود اپلیکیشن های بهتر، لوازم جانبی با کیفیت‌تر، ارزش فروش مجدد و طراحی صنعتی عالی، آیفون گزینه معقولانه‌تری به نظر می‌آمد. این معیارها در مورد آیفون هنوز تغییری نکرده‌اند اما عقیده من در مورد اینکه چقدر گوشی پیکسل در آینده می تواند از رقبایش پیشی بگیرد کاملا تغییر کرده است.

حتی بدون بررسی دقیق پیکسل، به راحتی می‌توان گفت که عملکرد این گوشی فوق‌العاده سریع بوده و باتری مدل “XL” آن  برای مدت طولانی قابلیت شارژ‌دهی دارد و همچنین سیستم اطلاع رسانی(Notification) اندروید شباهت زیادی به سیستم اطلاع رسانی مورد علاقه من در آیفون پیدا کرده است. از آنجایی که سالها است همه ما با گوگل سرویس سروکار داریم، نیازی به درنگ کردن در مورد خرید این گوشی نخواهید داشت.

منبع ای تی ایران -نوشته : Vlad Savov

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *