جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تامبلر،رقیب یوتیوب

از زمانی که یاهو شرکت تامبلر را با قیمتی ۱.۱ میلیارد دلاری خریداری کرد، هیچ بهره برداری بزرگی از آن نداشته است. تامبلر از جمله شبکه‌های اجتماعی و اریجینال دنیای وب است که علیرغم ظرفیت‌های بسیار، تاکنون با تغییرات قابل توجهی روبرو نبوده؛ اما به نظر زمان آغاز این تغییر از راه رسیده است.

بر اساس خبرهای رسیده به بیزینس اینسایدر، یاهو برنامه بزرگی را برای تامبلر و رونق هر چه بیشتر آن تدارک دیده است. این شرکت در حال بررسی برنامه ای است که تامبلر را به رقیبی برای بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی اشتراک ویدیو، یوتیوب تبدیل خواهد کرد.

تمایل یاهو برای ایجاد سرویسی مشابه با یوتیوب خبر چندان جدیدی نیست، اما انتخاب تامبلر برای چنین هدفی نخستین بار است که در رسانه‌ها شنیده می‌شود. در گذشته گمان می‌رفت که یاهو سرویس کاملا جدیدی برای جذب هر چه بیشتر تولیدکنندگان محتوای ویدیویی در دست تولید دارد.
اما چرا تامبلر؟ تامبلر در حال حاضر تنها سرویس در اختیار یاهوست که اجتماعی است و ظرفیت جذب بسیار بالای کاربران را دارد. یاهو می‌خواهد با تشویق تولیدکنندگان محتوا از طریق دریافت وجهی کمتر و بهره برداری از عدم رضایت آن‌ها نسبت به یوتیوب سرویس ویدیوی آنلاین قدرتمندی را ایجاد کند.
این سیستم قرار بود در تابستان امسال رونمایی شود، اما به نظر یاهو قدرت سرمایه گذاری وسیعی در این زمینه نداشته و در نتیجه به گسترش دیگر سرویس اجتماعی خود تامبلر روی آورده است.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *