جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بهترین سشوار موجود در دنیا

دایسون (Dyson) که یک شرکت لوازم خانگی انگلیسی است و بیشتر در حوزه تولید جاروبرقی های بدون کیسه شهرت دارد، به تازگی از نخستین محصول زیبایی خود رونمائی نموده است، این دستگاه یک سشوار به نام سوپرسونیک است که با قیمت 340 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

seshoar-1

به ادعای این شرکت، Supersonic، کمترین آسیب را به موهای سر وارد می کند و به این لحاظ بهتر از تمامی سشوارهای موجود در دنیاست.

این دستگاه قدرت خود را از موتور بسیار کوچکی می گیرد در دسته آن کار گذاشته شده و فشار هوای متمرکزی که برای خشک نمودن و حالت دادن به موی سر مناسب باشد را تولید می کند.

«سر جیمز دایسون» تولید کننده این گجت در این رابطه اظهار داشته: «سشوارها عموما سنگین هستند و سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. حتی باد گرم تولیدی آنها نیز به مو آسیب می رسانند. از این رو من از کارشناسان کمپانی خود درخواست نمودم تا اول دانش کافی در مورد مو کسب کرده و سپس خشک کننده ی موی سری را توسعه دهند که شایسته برند ما باشد.»

شرکت دایسون ۵۷ میلیون دلار را صرف تحقیق و توسعه برای ساخت این سشوار کرده است.

seshoar-2

در همین راستا، یکی از تحلیلگران موسسه  Euromonitor International بیان داشته که قیمت 340 دلاری برای یک دستگاه سشوار بسیار گران به نظر می رسد. مردم بیشتر دوست دارند دنبال کننده مد باشند تا اینکه بخواهند وسایل جدید در این حوزه را امتحان کنند.

همچنین به گزارش بلومبرگ، شرکت مورد بحث در نظر دارد مبلغی معادل 1.13میلیارد دلار را برای توسعه نوعی باتری در طول 5 سال آینده هزینه نماید. پیرو همین امر، در سال 2015 بود که این شرکت استارتاپ ساخت باتری موسوم به Sakti3 را با مبلغ 90 میلیون دلار خریداری نمود. محصولات تولیدی این شرکت نوپا نوعی باتری لیتیوم یونی است که از مواد جدیدی در ساخت آن استفاده شده و الکترولیت های مایع که اکنون مرسوم هستند را از ساختار باتری حفظ نموده.

در آخر هم یادآوری کنیم که دایسون برای تولید این سشوار، بیش از 1700 کیلومتر موی طبیعی را مورد آزمایش قرار داده است.

منبع : businessinsider

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *