جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بازی ها،خوره باتری موبایل

ازی‌های موبایل از ابتدای تولد این تکنولوژی، دارندگان تلفن‌های همراه را برای ساعت‌های بی‌پایان سرگرم کرده‌اند و از پرطرفدارترین راه حل‌ها برای گذران وقت بوده‌اند. اما با پیشرفت این اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده، گرافیک بالاتر، جلوه‌های ویژه و غیره، بازی‌های موبایلی می‌توانند به سرعت عمر باتری تلفن را کوتاه کرده و حجم زیادی را از حافظه موبایل را به خود اختصاص دهند.

بازیهایی مثل Angry Birds تا Candy Crush Saga برنامه‌هایی هستند که ممکن است هرکدام از ما زمانی از ‌آنها استفاده کردیم و یا با قرار دادنشان روی صفحه اصلی تلفن به آن‌ها اعتیاد پیدا کرده‌ باشیم. اما زمانی که باتری تلفن همراه رو به اتمام است بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن باتری باقی مانده خروج کامل و متوقف کردن این بازی‌هاست.

سایت ماشیبل لیستی از بازی‌های پرطرفداری را تهیه کرده است که نه تنها می‌توانند در عرض چند ساعت باتری موبایلتان را به تنهایی به طور کامل تمام کنند بلکه در درازمدت نیز عمر باتری تلفن همراه را کاهش خواهند داد.

۱. Clash of Clans
این بازی استراتژیک به عنوان یکی از بیشترین مصرف‌کنندگان باتری در بین اپلیکیشن‌های موبایل شناخته می‌شود. با میزان مصرف باتری حدود ۲۰۹ مگاوات مسئله عجیبی نیست که بازی کنندگان Clash of Clans از این بازی شاکی باشند.

بازی کنندگان Clash of Clans تنها در صورتی از ورود به این بازی و جنگیدن با رقبای اینترنتی خود در دهکده‌شان راضی خواهند بود که یک شارژر در دسترسشان باشد. دانلود این بازی رایگان و برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS نیز قابل اجراست.

۲. Hay Day
این بازی که به بازی‌کنندگان اجازه می‌دهد باغچه خودشان را درست کرده و در آن گیاهانشان را پرورش دهند دومین بازی اندرویدی است که بیشترین مصرف باتری یعنی ۲۱۶ مگابایت را دارد.

این بازی برای سیستم عامل iOS نیز طراحی شده است و به گفته یکی از طرفدارانش استفاده از بازی Hay Day به تنهایی باتری آی‌پدش را در ۱۵ دقیقه از ۷۵ درصد به ۶۵ درصد کاهش داده است.

دانلود Hay Day نیز برای دارندگان سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است.

۳. Angry Birds
چه کسی فکرش را می‌کند پرندگان خشمگینی که از این سمت صفحه به آن سمت پرتاب می‌شوند بتوانند همزمان حجم زیادی از باتری موبایل را مصرف کنند؟

Angry Birds که در طول تاریخ بازی‌های موبایلی یکی از پرطرفدارترین‌ها بوده که توانسته با ارائه نسخه‌های جدید بازی‌کنندگانش را تا به حال راضی نگه دارد، چهارمین بازی اندرویدی مصرف‌کننده باتری است که مصرف آن در کمترین حالت ۱۸۵ مگاوات است.

اما باتری‌های موبایل‌های اندرویدی تنها باتری‌هایی نیستند که از نصب Angry Birds رنج می‌برند بلکه این بازی می‌تواند باتری یک دستگاه iOS را در هر نیم ساعت ۱۰ درصد کاهش دهد.

این بازی نیز مانند دیگر قاتلان عمر باتری موبایل برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است.

۴. Candy Crush
Candy Crush Saga، بازی پرطرفداری که به عنوان «ریسکی‌ترین برنامه اندرویدی» شناخته می‌شود،‌ در صورتیکه روی یک موبایل باز شود بدون اینکه تلفن همره لمس شود می‌تواند مصرف باتری را تا ۳.۲ برابر افزایش دهد.

دانلود این بازی توانسته جایگاه دهم را برنامه اندرویدی خورنده باتری به خودش اختصاص دهد برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS رایگان است.

۵. Fruit Ninja
بزرگترین بازی «میوه‌خوردکنی» دنیا بازی دیگری است که می‌تواند باتری موبایلهای اندروید و iOS را نابود کند. این بازی نیز در رتبه بندی KS برای بیشترین مصرف‌کنندگان باتری موبایل رتبه نهم را دارد و به صورت رایگان برای تمام کسانی که برای گذراندن وقت ترجیح می‌دهند با بالاترین سرعت میوه‌های را قطعه قطعه کنند قابل دانلود است.

۶. Jewels Star
با یک گرافیک سه بعدی خیره کننده تعجبی ندارد که Jewels Star بین بیشترین مصرف‌کنندگان باتری باشد و در مقایسه با بازی‌های پرطرفدار اندرویدی دیگر به عنوان بیشترین مصرف کننده باتری شناخته شود.

این بازی در کمترین حالت ۳۴۴ مگاوات انرژی مصرف می‌کند و دانلود آن نیز برای سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است.

۷. Temple Run ۲
اگرچه دانلود نسخه دوم بازی پرطرفدار Temple Run برای اندروید و iOS رایگان است اما بازی‌کنندگان آن باید زیر بار هزینه تعویض باتری موبایل‌هایشان بروند.

با داشتن جلوه‌های ویژه ظریف و موانعی که بر سر راه دونده این بازی قرار داده شده است این بازی سرعتی جایگاه ششم بازی‌های اندرویدی بیشترین مصرف کننده باتری را از آن خود کرده است.

۸. Bejeweled Blitz
معتادان بازی پازلی Bejeweled باید حواسشان را به این نکته که این بازی می‌تواند به سرعت باتری تلفن همراهشان را ببلعد جمع کنند.

این بازی نیز درست مانند Candy Crush Saga از جمله بازی‌هایی است که به عنوان «ریسکی‌ترین برنامه اندرویدی» شناحته می‌شود. کافی است این بازی را روی تلفن همراهتان باز رها کنید تا باتری موبایل دو و نیم برابر زودتر تمام شود.

علاوه برای آن Bejeweled در هر ماه ۷۵ مگکابایت از حجم داده‌های بازی‌کننده را نیز برای خود مصرف می‌کند. این بازی نیز برای دارندگان اندروید یا iOS رایگان دانلود می‌شود.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *