جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اولین ماشین دنیا که در کیف جا می‌شود

یک مهندس ژاپنی موفق به طراحی و تولید یک ماشین قابل‌حمل و کوچک شده است که به راحتی در یک کوله‌پشتی جا می‌گیرد. در این صورت این وسیله، اولین ماشین دنیاست که در یک کیف جا می‌شود.

 

avalin mashin k dar kif ja mishavad

 

کونیاکو سایتو بیست‌وشش‌ساله و همکارانش در کوکوآ موتورز به تازگی از تولید یک وسیله حمل‌و‌نقل به نام واک کار Walk Car خبر دادند که به اندازه یک لپ‌تاپ است و با باطری لیتیومی کار می‌کند. این وسیله که ظاهری شبیه اسکیت بورد دارد، مانند یک ماشین عمل می‌کند.

این ماشین نازک از آلومینیوم ساخته شده و وزن آن بسته به اینکه برای استفاده داخلی باشد یا خارجی، بین دو تا سه کیلوگرم متغیر است.

سایتو می‌گوید به دلیل سادگی راندن این ماشین، انتظار می‌رود که مورد استفاده عمومی قرار گیرد. این صفحه آلومینیومی سبک، از آنچه به نظر می‌رسد قوی‌تر است و تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل می‌کند.

این ماشین کوچک پس از سه ساعت شارژ، به حداکثر سرعت 10 کیلومتر بر ساعت و برای مسافت‌های طولانی به 12 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تولیدکنندگان اولین ماشین کیفی دنیا معتقدند رانندگی با این ماشین بسیار ساده است. به محض اینکه راننده بر روی آن بایستد، واک کار به صورت خودکار شروع به حرکت می‌کند و با پایین آمدن از آن هم، ماشین به سادگی می‌ایستد. برای تغییر مسیر هم راننده تنها باید وزن خود را بر روی صفحه تغییر دهد.

بیشترین مزیت واک کار این است که دیگر نیازی به جای پارک ندارد، چون به سادگی در یک کیف کوچک جا می‌شود. سایتو می‌گوید پس از مطالعات در زمینه سیستم‌های کنترل موتور ماشین‌های الکتریکی، ایده شیوه جدیدی از رانندگی به ذهن او خطور کرد. وی می‌گوید : «من همیشه فکر می‌کردم که آیا می‌شود وسیله حمل‌ونقلی ساخت که در یک کیف جا شود؟» و سپس اضافه می‌کند «من مطمئنم واک کار از وسایل نقلیه مانند Segway و از اسکوتر  Winglet تویوتا جلو می‌زند. به نظر من تاکنون وظیفه تولید محصولات جدید بر عهده آمریکا بوده و ژاپن تنها نسخه‌های بهتر همان محصولات را تولید می‌کرده است. اما واک کار، یک محصول کاملاً جدید است و من این بار می‌خواهم به دنیا نشان دهم که ژاپن هم می‌تواند دست به خلاقیت و تولید بزند.»

علاقه‌مندان می‌توانند واک کار خود را از پاییز 2015 در سایت Kickstarter سفارش دهند. انتظار می‌رود که عرضه این ماشین کوچک تا بهار 2016، طول بکشد. قیمت هر واک کار، چیزی در حدود 100.000 ین ژاپن، معادل 800 دلار برآورد شده است.

منبع : reuters

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *