جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اولین رایانه اپل در بازیافت!

یک زن ۶۰ ساله آوریل گذشته و پس از تمیزکاری گاراژ منزل خود پس از فوت همسرش یک رایانه قدیمی ساخت اپل به ارزش ۲۰۰ هزار دلار را پیدا کرد، ولی به علت بی‌اطلاعی از ارزش رایانه، آن را به یک مرکز بازیافت کالا اهدا کرد.

اولین یارانه ساخته شده اپل

حال مدیران این مرکز به نام CleanBayArea  در Milpitas کالیفرنیا در تلاش برای یافتن وی هستند تا چکی صدهزار دلاری را به او اعطا کنند. آنها معتقدند خودشان مستحق دریافت صدهزاردلار باقی مانده هستند.

رایانه یاد شده Apple 1 نام دارد که در سال 1976 با همکاری استیو وزنیاک و استیو جابز طراحی شد. این رایانه که در گاراژ منزل پدری استیو جابز طراحی گردید اولین محصول این شرکت نوپا بود. هر یک از این رایانه ها به قیمت 666.66 دلار فروخته شد. امروزه تعداد بسیار اندکی از این رایانه های کلاسیک در دنیا باقی مانده و لذا قیمت آن در میان مجموعه داران وعلاقمندان به رایانه های قدیمی و کلاسیک بسیار افزایش یافته است. علاوه بر این، بدنه چوبی رایانه قدیمی تحویل داده شده توسط پیرزن را از نمونه های مشابه متمایز کرده است.

CleanBayArea اعلام کرده که این رایانه را به ازای دریافت 200 هزار دلار به خود اپل فروخته است و حال قصد دارد نصف مبلغ دریافتی را به پیرزنی که مالک اصلی آن بوده بازپس دهد، اما از هویت وی اطلاعی ندارد. این پیرزن رایانه مذکور را همراه با انبوهی صفحه کلید بی ارزش و قطعات رایانه ای و سیم های قدیمی به مرکز بازیافت تحویل داده است.

منبع:آی تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

2 پاسخ به “اولین رایانه اپل در بازیافت!”

  1. محمدرضابیگی گفت:

    مثله اینکه یارانه هاتون حذف شده تو فکرشین رایانه درسته آبجی نیلو فر

    • نیلوفر معماریان محمدی گفت:

      وااااای دوباره این واژه رو اشتباه نوشتم :دی ممنون از دقتتون.نوشتن یه جا یادم باشه رایانه با یارانه متفاوته!!.تو یه پست دیگه هم همین اشتباهو کرده بودم :دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *