جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اولین بتای رسمی کورتانا برای اندروید

مایکروسافت سرانجام نسخه بتای رسمی این نرم افزار را برای علاقه مندان روی فروشگاه نرم افزاری گوگل قرار داده است.

نسخه ای که ماه گذشته فاش شد توسط مایکروسافت برای تست به تعداد معدودی از افراد ارائه شده بود و سازنده از آن زمان تا کنون در حال ایجاد بهبود و افزایش قابلیت های اپلیکیشن دستیار صوتی خود است.

اولین بتای رسمی کورتانا برای اندروید

 

برخلاف نسخه های ویندوزی، در این پلتفرم امکان فعال کردن کورتانا با دستور صوتی «Hey Cortana» وجود ندارد و دلیل آن نیز تنوع بی شمار در ابزارهای اندرویدی و تنظیمات گوناگون هرکدام است که امکان همیشه گوش به زنگ بودن برای دریافت فرامین صوتی برای دستیار صوتی مایکروسافت وجود ندارد.

از همین رو یکی از مهمترین قابلیت های تازه امکان جایگزین کردن سرویس Google Now با کورتانا به شمار می رود که کاربران می توانند با نگه داشتن دکمه Home آن را انجام دهند و مشکل عدم امکان استفاده از دستور «هی کورتانا» را تا حد زیادی با کمک آن حل نمایند.

دفترچه یادداشت یا notebook هم بخش مهم دیگری است که همانند پلتفرم ویندوز در نسخه اندرویدی وجود دارد و کاربر با استفاده از آن می تواند بر اطلاعات شخصی خود که توسط این دستیار صوتی ذخیره شده نظارت داشته باشد.

از دیگر قابلیت های این نسخه نیز می توان به موارد معمول از جمله مدیریت قرارملاقات ها و رویداد ها، یافتن رستوران و کافه های نزدیک، مطالعه اخبار، نتیجه مسابقات ورزشی، پیشبینی آب و هوا و غیره اشاره کرد.

در صورت تمایل به امتحان کورتانا در پلتفرم اندروید، می توانید بتای رسمی آن را با استفاده از این لینک (البته پس از گذر از تحریم ها) از فروشگاه نرم افزاری گوگل دریافت نمایید.

منبع:gizmodo

 

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *