جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


افتتاح مرکز شتابدهی فتاپ

مرکز شتابدهی فناپ، با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی و سرعت‌دهی به رشد استارتاپ‌های ایرانی، فعالیت خود را آغاز کرد.

افتتاح مرکز شتابدهی فتاپ

این مرکز روز چهارشنبه 14 مردادماه با حضور رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، رئیس مرکز شتابدهی پارک پردیس، مدیرعامل شرکت فناپ و مدیر مرکز نوآوری فناپ افتتاح شد.


مرکز نوآوری و فناوری فناپ از سال گذشته با تمرکز بر مباحثی چون تحقیق و توسعه، آینده‌پژوهی و توسعه کسب‌وکار استارتاپ‌ها، فعالیت خود را آغاز کرد و پس از افتتاح کافه آی‌تی در 24 دی‌ماه 93، مرکز شتابدهی را با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی، شتابدهی به رشد استارتاپ های ایرانی و تکمیل زنجیره ایده تا محصول افتتاح کرد.
مرکز شتابدهی ICT  که در حقیقت فضایی برای پرورش ایده‌های نو و کاربردی است، با حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات از طریق سرمایه‌گذاری اولیه، مربی‌گری (منتورینگ)، ارائه خدمات و زیرساخت‌های مورد نیاز و در اختیار قرار دادن فضای کاری به مدت چهار ماه، به آنها کمک می‌کند تا ایده خود را به یک کسب و کار تبدیل کنند. برگزاری رویدادهای کارآفرینی در حوزه‌های مشخص، نیز از دیگر فعالیت‌های این مرکز شتابدهی است.
ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این مراسم، به ارزیابی نقش شرکت‌های خصوصی در نوآوری پرداخت و گفت: ایران، کشوری جوان است و لازمه بکارگیری جوانان در جریان تولید ثروت، ایجاد فضاهایی بدین منظور است.
شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ و عضو هیات مدیره نظام صنفی تهران با اشاره به اهمیت نوآوری در شرکت های فناوری اطلاعات گفت: در ابتدا قصد داشتیم زیست بومی ایجاد کنیم تا افراد درون و بیرون مجموعه بتوانند با نگاهی متمایز، اقداماتی انجام دهند که مورد نیاز واقعی جامعه باشد و محصولات و خدماتی عرضه کنند که دور از محصولات انتزاعی و فانتزی، پاسخگوی نیازهای واقعی کشور باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز توانستیم زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری لازم را برای پیشبرد اهداف ایجاد کنیم، افزود: امید دارم در سال های آتی، شاهد شکل گیری جریان واقعی در فضای نوآوری کشور، جایگاه ارزش آفرین و آینده ای روشنتر برای ایران باشیم.
همچنین، مرکز شتابدهی فناپ واقع در خیابان مطهری، تقاطع سهروردی، پلاک 94، طبقه اول است و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و پذیرش به سایت www.trigup.com مراجعه کنند.
فرم پذیرش تیم‌های صاحب ایده‌های خلاقانه در این سایت موجود است که پس از ثبت‌نام مورد ارزیابی مرکز شتابدهی فناپ قرار می‌گیرد و در صورت تائید اولیه، برای ارائه و داوری نهایی در زمانی مشخص، از تیم‌ها دعوت به عمل خواهد آمد.

منبع: ICTPRESS

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *