جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


استفاده از پهپادهای کوچک توسط ارتش امریکا

در سال های اخیر پهپادهای زیادی با کاربردهای عمدتاً تفریحی تولید و روانه بازار شده اند که البته همان طور که می دانید، این ابزارهای پر سر و صدا می توانند کاربردهای مفیدی نیز داشته باشند.

 

در یکی از تازه ترین استفاده های علمی و پژوهشی از پهپادها، نیروی دریایی ارتش آمریکا قصد دارد ناوگانی از پرنده های کوچک و هدایت پذیر «CICADA» را برای مطالعه شرایط جوی و نحوه رفتار طوفان ها و گردبادها به کار گیرد.

پهپاد سیکادا با هر متر کاهش ارتفاع، 3.5 متر به جلو می رود

بر خلاف نمونه های متداول، پهپادهای سیکادا فاقد هرگونه پروانه یا موتور پیشران بوده و با سر خوردن در هوا به مقصد خود می رسند. این پرنده های 35 گرمی با استفاده از GPS کنترل شده و شاخص سُرش 3.5 به 1 دارند؛ یعنی به ازای هر متر کاهش ارتفاع، 3.5 متر به جلو می روند.

همچنین بدنه مسطح و کوچک سیکاداها امکان حمل تعداد زیادی از آنها به آسمان را فراهم کرده و نیروی دریایی نیز سیلندرهایی با ظرفیت 32 پهپاد را برای سهولت در بارگیری طراحی نموده است.

روند پروژه ارتش برای استفاده از پهپادهای مورد بحث بدین صورت است که تعداد زیادی از سیکاداها از طریق هواپیماهای ترابری در ارتفاعات بالا رهاسازی می شوند و در مسیر رسیدن به مقصد با استفاده از سنسورهای خود، اطلاعات شیمیایی، زیستی و آب و هوایی منطقه را جمع آوری می کنند.

ارتش امیدوار است بتواند در آینده این پهپادها را به وسیله بالن، مهمات هدایت پذیر و سایر پهپادها نیز رهاسازی کرده و از اطلاعات به دست آمده در جهت تحلیل و پیش بینی شرایط جوی استفاده کند.

منبع : دیجیاتو

 

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *