جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ارزان بودن اینترنت در ایران

وزیر ارتباطات ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای همراه اول در جمع خبرنگاران حاضر شده و به برخی سؤالات آنها پاسخ داد.

ارزان بودن اینترنت در ایران
محمود واعظی در پاسخ به سوال مبنی بر این‌که با تغییرات صورت گرفته در زمینه‌ تعرفه اینترنت موبایل اکنون تعرفه این بخش به حدی رسیده است که از نظر شخص وزیر برای مردم مقرون به صرفه باشد، تصریح کرد: به جرات می‌گویم که اکنون تعرفه اینترنت ما جزو چهار یا پنج کشوری است که ارزان‌ترین تعرفه‌ها را دارند.

وی ادامه داد: گاهی گفته می‌شود که برخی کشورها پهنای باند رایگان در اختیار مشتریان می‌گذارند، اما به شخصه چنین کشوری را نمی‌شناسم حال ممکن است برخی کشورها در فرودگاه، مراکز خرید یا سایر مراکز عمومی خود به ارائه‌ اینترنت رایگان بپردازند، اما باید توجه داشت که این اتفاق در کل کشور رخ نداده و حالت تبلیغات و جذب مشتری دارد.

وزیر ارتباطات در عین حال متذکر شد: طبق آمارهای رسمی و آنچه ITU اعلام کرده اکنون قیمت اینترنت ما یکی از ارزان‌ترین‌هاست حال در خصوص آفریقا به‌طور دقیق نمی‌دانم اما در سطح اروپا و آسیا این جایگاه حتمی است.

رجیستر‌شدن موبایل و حل مشکل سرقت و گمشدن گوشی
اما واعظی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که برنامه‌ وزارت ارتباطات برای رجیستر‌کردن گوشی‌های تلفن همراه از چه قرار است، اظهار کرد: چندی پیش از سوی ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا صحبت‌هایی در این خصوص مطرح شد و اکنون اگرچه هنوز تصمیمی قطعی در این زمینه گرفته نشده، اما در حال بررسی هستیم و در این خصوص جلسات متعددی برگزار می‌شود که در این جلسات دو نماینده نیز از وزارت ارتباطات حضور دارند.

وی ادامه داد: اما اگر طرح رجیستر‌شدن تلفن‌های همراه اجرایی شود دیگر به راحتی امکان پیدا شدن گوشی‌هایی که گم شده‌اند وجود خواهد داشت.

واگذاری ۲۰ میلیون شماره جدید
وزیر ارتباطات در بخشی از صحبت‌های خود نیز به اختصاص رنج جدید شماره به اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و گفت: طی هفته‌های گذشته دو رنج شماره که هر یک از آنها شامل ۱۰ میلیون شماره جدید بود به دو اپراتور کشور واگذار شد.

واعظی درباره کیفیت خدمات اپراتورهای تلفن همراه نیز اظهار کرد: اکنون خدمات این شرکت‌ها نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است، چرا‌که به عنوان مثال شرکتی مانند اپراتور اول که ۲۰ سال سابقه دارد طی نیمه دوم سال گذشته بسیاری از BTS‌های خود را جایگزین کرده که همین مساله موجب شد در دوره‌ای مردم با اختلالاتی همراه شوند.

وی ادامه داد: در آن دوره من از سوی این شرکت از مردم خواستم که صبور باشند و اکنون طبق آمارها در چند ماه اول سال جاری وضعیت خدمات‌دهی این اپراتور خیلی بهتر شده است و به نظر می‌رسد با افتتاح‌هایی که امروز صورت گرفت نیز این اپراتور به سمت ارائه‌ خدمات با کیفیت‌تر می‌رود.

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *