جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بستر ارائه خدمات الکترونیکی دولت به مردم فراهم شد

وزیر ارتباطات گفت: با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، بستر ارائه خدمات الکترونیکی دولت و نهادهای عمومی به مردم و کسب و کارها فراهم شده است.

جلسه معاونین اعضای شورای اجرایی فناوری اطلاعات دولت الکترونیک با حضور وزیر ارتباطات و جمعی از مسئولین وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط برگزار شد.

در این جلسه محمود واعظی خواستار تسریع در ارائه خدمات الکترونیک وزارتخانه ها و سازمانهای ارائه کننده خدمات به مردم شد و گفت: باید هرچه سریعتر خدمات الکترونیک وزارتخانه ها و دستگاههای ارائه کننده خدمات به مردم به صورت الکترونیکی در دسترس مردم قرار گیرد تا مردم راحتتر به این خدمات دسترسی داشته باشند.

وی بر افتتاح هر چه سریعتر فاز اول دولت الکترونیک تاکید کرد و افزود: با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، دسترسی کلیه وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط به شبکه انتقال داده ها مهیا شده و زیرساخت های آن آمادگی ارائه خدمات را در این بستر دارا هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عملکرد دستگاههای مختلف نسبت به عملیاتی کردن خدمات دولت الکترونیک، افزود: کارهای بزرگی در بخش های مختلف صورت گرفته و من تشکر می کنم اما باید به این اقدامات سرعت بیشتری داده شود و دیگر وارد عمل شویم و از برگزاری جلسات عبور کنیم تا مردم هرچه سریعتر لذت دریافت خدمات الکترونیک را در هر بخش و سازمان احساس کنند.

واعظی با اشاره به دستگاههای ارائه کننده خدمات گفت: دهها وزارتخانه و سازمان، در حال حاضر آماده افتتاح خدمات جدید خود هستند که این دستگاهها شامل وزارت بهداشت، وزارت تعاون کار و امور اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت خارجه، وزارت نیرو، بانک مرکزی، میراث فرهنگی و وزارت اقتصاد و دارائی می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت های زیرساختی هم اکنون آماده بهره برداری هستند، گفت: البته فعالیت های خوب زیرساختی در زمینه های مختلف صورت گرفته که از جمله آن می توان به سامانه کارپوش ایرانیان، مرکز تبادل ملی اطلاعات، سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، سکوی دولت همراه، سامانه سیستم ملی کاتالوگ داده ها، سامانه مدیریت ساختار و خدمات دولت، پنجره خدمات واحد دولت هوشمند و پنجره واحد پایش محیط کسب و کار اشاره کرد که با ایجاد مرکز ملی تبادل اطلاعات کلیه زیرساخت های لازم فراهم شده است.

به گفته وزیر ارتباطات، آمادگی راه اندازی فاز نخست دولت الکترونیک وجود دارد و انشاءالله تا پایان سال مراسم افتتاح دولت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

 

منبع : مهر

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *