جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مردی ادعای مالکیت نیمی از فیسبوک رادارد

شرکت DLA Piper که در حوزه پرونده‌های قضایی اعتبار جهانی دارد ادعا کرد که تمامی این اسناد واقعی هستند و هیچ دخل و تصرفی در آن‌ها صورت نگرفته است.

“پائول کلیا”(Paul Ceglia) آمریکایی به تازگی ادعا کرده است که دست‌کم نیمی از شرکت فیس‌بوک به عنوان بزرگ‌ترین مرکز ارائه خدمات شبکه‌های اجتماعی در جهان به او تعلق دارد و در مقابل فیس‌بوک با بیانیه‌ای اعلام کرده است که وکلای این شرکت دروغ بودن این ادعا را ثابت می‌کنند.

این معمای عجیب مربوط به پرونده قانونی می‌شود که شرکت Menlo Park واقع در کالیفرنیا در کنار DLA Piper به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های قضایی جهان ارائه کرده است و البته در این میان ده‌ها وکیل صاحب‌نام و کارکشته نیز تایید می‌کنند که کلیا صاحب ۸۴ درصد سهام فیس‌بوک است.

در ابتدای مطرح شدن این مسئله کلیا اسناد و مدارکی ارائه کرد که نشان می‌داد این سهام به او تعلق دارد که البته پس از این اتفاق دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد اسناد مذکور جعلی هستند.

اما در این میان شرکت DLA Piper که در حوزه پرونده‌های قضایی اعتبار جهانی دارد ادعا کرد که تمامی این اسناد واقعی هستند و هیچ دخل و تصرفی در آنها صورت نگرفته است.

“رابرت براونلای”(Robert Brownlie) از وکلای بزرگ مرکز DLA با انتشار بیانیه‌ای گفت: «هرکس که ادعا می‌کند این پرونده جعلی است و حقانیت اسناد را زیر سوال می‌برد به زودی از گفته خود پشیمان خواهد شد.»
لازم به ذکر است که این شکایت ۳ برگی نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی مطرح شد و ماجرای آن اثرات فراوانی را بر روند فعالیت‌های شرکت فیس‌بوک برجا گذاشت و البته فیس‌بوک دو سال پس از این ماجرا اسناد مربوطه را به صورت عمومی منتشر کرد.

اما شرکت فیس‌بوک هم‌اکنون از وکلای کِلیا خواسته است برای ادعای خود پاسخگو باشند و اعلام کنند که به چه دلیل این تهمت را زده‌اند.

وکلای شرکت فیس‌بوک روز گذشته با حاضر شدن در دادگاه عالی نیویورک اعلام کردند که وکلای کِلیا از ابتدا به خوبی می‌دانستند اسنادی که او ارایه کرده است با اسناد واقعی مربوط به مالکیت سهام فیس‌بوک تفاوت دارد و باید در این زمینه جواب بدهند.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *