جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گجتی برای اتصال به اینترنت ماهواره ای در تمام نقاط

حدود 4.3 میلیارد نفر در دنیا به اینترنت دسترسی ندارند. بحران‌های طبیعی چون زلزله و طوفان‌ها نیز می‌توانند به مراتب چنین شرایطی را بدتر کنند و در نتیجه اینترنت با قطعی‌های متعدد به دست کاربران می‌رسد. چنین شرایطی نیاز به اینترنتی پایدار و همیشگی را بیش از گذشته نمایان می‌کند.

 

internet hamrah

 

Lantern گجت کوچکی است که ارتباط با اینترنت را از طریق موج‌های رادیویی ماهواره ای تأمین می‌کند. این گجت از ساخته‌های استارتاپ Outernet می‌باشد که در حوزه اینترنت رایگان و همگانی فعالیت می‌کند.

لنترن در حال حاضر کمپین ایندیگوگو خود را در اختیار دارد و موفق شده در قدم نخست هدف اولیه 200 هزار دلاری برای تولید پروژه را به انتها برساند.

اما لنترن چگونه اینترنت را تأمین می‌کند؟ این دستگاه به شکل مداوم موج‌های رادیویی پخش شده از فرستنده‌های ماهواری ای را دریافت می‌کند و سپس سیگنال‌ها را در قالب فایل‌های دیجیتالی چون صفحات متنی، کتاب‌های الکترونیکی، نرم افزار، ویدیو و موسیقی برای کاربر پخش می‌کند. کاربران برای دریافت این فایل‌ها باید هات‌استات لنترن را فعال و به دستگاه‌های دارای وای‌فای متصل شوند.

علاوه بر اندازه بسیار کوچک، دیگر ویژگی قابل توجه لنترن نحوه شارژ آن است. لنترن دارای صفحات خورشیدی است و می‌تواند بدون نیاز به باتری اضافی خود را شارژ کند.

کمپانی اوترنت برای تشریح عملکرد گجت تولیدی اش از نحوه عملکرد موج‌های رادیویی FM استفاده کرده: “اوترنت مانند یک ایستگاه رادیویی است و لنترن در جایگاه دستگاه رادیوی شما قرار دارد.” شما در واقع دسترسی کاملی به اینترنت ندارید، اما در عوض بسته‌های اطلاعاتی انتشار یافته از سوی ماهواره‌های اوترنت را دریافت می‌کنید. اوترنت حتی گفته که درخواست‌های کاربران برای دریافت اطلاعات سفارشی را نیز می‌پذیرد.

کاربرانی که از این پروژه در ایندیگوگو حمایت کنند می‌توانند با 99 دلار صاحب لنترن شوند، اما این گجت به هنگام ورود به بازار 150 دلار قیمت خواهد داشت.

اوترنت که حالا هدف اولیه خود را پشت سرگذاشته، مژده داده که در صورت رسیدن به 10 میلیون دلار می‌تواند ماهواره‌های کاملا اختصاصی لنترن را به فضا ارسال کند که اینترنت بدون وقفه با سرعت بالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

منبع : inhabitat

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *