جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آپدیت جدید iOS با 2 سورپرایز

به روزرسان iOS نسخه  10.1.1به منظور رفع سریع نقص‌های “Apple Health” در نسخه قبلی منتشر شده بود. نقصی که سروصدای زیادی درباره آن ایجاد شده بود اما حالا  این رفع نقص سریع مشکلات جدیدی  را به دنبال داشته و کاربران را دچار مشکل کرده است.

آپدیت جدید  iOS با 2 سورپرایز

اگر این نسخه سیستم عامل را در اینترنت جست و جو کنید کامنت‌های زیادی از “ویژگی‌های فوق‌العاده” گرفته تا  “سورپرایز‌های زننده” را در زیر مطالب مربوط به آن مشاهده می‌کنید.

حالا سه هفته بعد از انتشار نسخه 10.1.1 آیفون، کاربران همواره از دو تغییر ناخوشایند این به روزرسانی که به آیفون صدمه می‌زند، خبر می‌دهند.

 سورپریز اول: باگ سیستم عامل در شارژ 30%

این باگ که توسط کاربران سخت کوش انجمن رسمی پشتیبانی اپل گزارش شده، شامل 11 صفحه‌ گزارش با جزئیات را کامل نشان می‌دهد که در آن کاهش سطح باطری آیفون‌ها به طور ناگهانی به 30% را نشان می‌دهد. “Poster Mjolcresure” مراحل را اینگونه شرح می‌دهد:

“1- گوشی ناگهان از 30% به 1% شارژ سقوط می‌کند و خاموش می‌شود

قسمت عجیب ماجرا اینجاست. پس از اتصال دستگاه به شارژر، دستگاه سطح باتری را 30% نشان می‌دهد. و وقتی شارژر را جدا می‌کنید، گوشی بر روی 30% شارژ باقی می‌ماند و به طور طبیعی به کار خود ادامه می‌دهد.

2- اگر گوشی را آخر شب با 80% باتری خاموش کنید، فردا به دلیل نداشتن شارژ کافی روشن نخواهد شد و پس از اتصال گوشی به شارژر با 30% شارژ موجه خواهید شد.”

با اینکه این مقدار در گوشی‌های مختلف کمی تفاوت دارد اما اکثرا در حدود 30% گزارش شده‌اند. جالبتر اینکه برخی کاربران این مشکل را در نسخه 10.1 نیز داشته‌ و ادعا دارند آپدیت جدید و حتی نسخه بتا  10.2، هیچ تلاشی برای رفع آن نکرده‌ است و با این اوصاف به نظر می‌رسد اپل هنوز این باگ را کشف نکرده باشد.

آپدیت جدید  iOS با 2 سورپرایز2

یکی دیگر از کاربران به نام “Adelphost195″ در پست جدید خود اینگونه نوشت: ” دستگاهم را به نسخه 10.1 دانگرید کردم و بعد از آن نسخه بتا  10.2را نصب کردم. درهمه‌ی نسخه‌ها این ایراد وجود داشت. با این حال نسخه‌ای  که در مورد کاهش مصرف باتری بهترین عملکرد را داشت، نسخه‌ی بتا بود که باز هم مشکل خاموشی ناگهانی در آن وجود دارد.

سورپرایز 2 : “ایرپادهای خراب”

پس از گذشتن از مسئله باگ باتری‌ها، مطلب دیگری که  در انجمن پشتیبانی اپل تا 18 صفحه ادامه بحث داشته، مسئله ایجاد اختلال در ایرپادها هنگام تماس تلفنی در IOS 10.1.1 است.

یکی از کاربران در پست خود نوشت: ” تا وقتی گوشی را ری‌استارت نکردم یا دکمه تماس را دوباره (در حین تماس) فشار ندادم، صدایی رد و بدل نشد. چند بار به اپل استور مراجعه کردم اما هیچ کمکی از دستشان بر نیامد. مسئله اینجاست که بعد از ری‌استارت کردن، مشکل تنها برای لحضاتی از بین می‌رود و دوباره به حالت اول باز می‌گردد. یک بار هم تمامی محتویات گوشیم را پاک کردم تا شاید مشکل برطرف شود، اما فایده‌ای نداشت.”

بسیاری از موارد مشابه این مشکل با پشتیبانان اپل در میان گذاشته شده اما راه حل‌های پیشنهاد شده همگی موقتی بودند. کاربری در پست خود نوشت: ” پس از صحبت با اپل گوشی را آپدیت کردم و خیلی مفید بود، ایرپادها بهتر شدند اما هنوز درست کار نمی‌کنند و مجبور شدم دوباره مراجعه کنم چون تغییرلازم ایجاد نشده بود. امیدوارم آپدیت جدید اینطوری نباشد.”

iOS 10.2  یا  iOS 10.2.1؟ کدامیک ناجی خواهد بود؟

پس از آگاه کردن اپل از این مشکل توسط کاربران، حالا تمام امید آنها به این است که اپل اصلاحات مورد نیاز را در iOS 10.2 که در نیمه دوم دسامبر منتشر می‌شود، اعمال کند. در غیر اینصورت انتظار دارند در iOS 10.2.1 این اصلاحات را مشاهده کنند.

حا ل باید منتظر پاسخ اپل درباره این باگ باشیم اما اپل به نشریه فوربس اعلام کرده که احتمالا تا هفته‌ی بعد از جشن شکرگزاری پاسخی به این موضوع نخواهد داد. اما در صورت دریافت پاسخ رسمی از این شرکت، این گزارش را به روز خواهیم کرد.

به نظر می‌رسد تنها جشن شکرگزاری فکر و وقت اپل را مشغول نکرده است. خبرهای درز شده از اپل نشان می‌دهد که با توجه به منتفی شدن رونمایی از آیفون 7s در سال 2017، اپل در حال طراحی و تولید آیفون 8 برای 2017 است و باید منتظر سالی پر سروصدا برای کوپرتینو باشیم.

منبع :‌فوربس

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *