جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آمار دفعات نصب ویندوز 10

هفته گذشته و در تاریخ ۲۹ جولای، مایکروسافت آن کلید قرمز رنگ و نمادین خود را فشرد و بر همین اساس، میلیون ها کاربر در سراسر جهان قادر گشتند به ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشند. در همان روز، اینترنت پرترافیک ترین روز تاریخ خود را پشت سر گذاشت و از طرفی، مایکروسافت خود عنوان نمود که پس از گذشت ۲۴ ساعت، ویندوز ۱۰ روی ۱۴ میلیون کامپیوتر نصب شده است.

آمار دفعات نصب ویندوز 10

حال اما منابع مختلف خبر می دهند که پس از گذشت بیش از یک هفته، این تعداد از ۲۵ میلیون نیز بیشتر شده و گمانه زنی می شود که ویندوز ۱۰ اکنون نهایتا روی ۲۷ میلیون کامپیوتر شخصی نصب شده باشد

مایکروسافت با ارائه ویندوز ۱۰ قادر گشته تا رکوردهای بسیار جالبی را برای خود به ثبت برساند. برای مثال در روز اول، به ازای هر ثانیه، ویندوز ۱۰ بر روی ۱۵۰۰ دستگاه نصب گشته است. حال اما در هفته ی جاری حدودا ۱۰ میلیون نفر دیگه تصمیم گرفته اند (یا نوبت به آنها رسیده) تا ویندوز جدید را دریافت کنند که همین امر نشان از محبوبیت بالای پلتفرم جدید ارائه گشته و از سوی مایکروسافت دارد.

استقبال از نسخه دهم ویندوز فراتر از انتظار بوده و البته این موضوع را باید اندکی هم ربط داد به رایگان بودنش. نسخه های هفتم و هشتم از سیستم عامل توسعه یافته از سوی مایکروسافت نیز قادر بوده اند تا بازخورد خوبی داشته باشند اما هیچگاه چنین تقاضایی برایشان وجود نداشت.

بر اساس همین خبر می تواند به خرد و دانایی بالای ساتیا نادلا پی برد؛ شخصی که با رایگان اعلام کردن بروز رسانی ویندوز ۱۰ برای یک سال، قادر گشته اینچنین کاربران را به سوی آن جذب کند. اکنون باید منتظر عکس العمل توسعه دهندگان به کاربران زیاد ویندوز ۱۰ باشیم؛ به نظر می رسد این افراد دیگر بهانه ای برای توسعه ندادن اپلیکیشن ها برای پلتفرم یاد شده نداشته باشند.

منبع:NeoWin

 

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *