جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آمار تماس‌های موبایلی موفق

با وجود افزایش تعداد مشترکان و ادعای اپراتورها مبنی بر ارائه سرویس مناسب، اما هنوز هم کاربران از تماس‌های ناموفق و عدم آنتن‌دهی گلایه دارند.

آمار تماس‌های موبایلی موفق
مدتی است گلایه‌های مختلفی در ارتباط با آنتن‌دهی موبایل مطرح می‌شود. با این وجود جدیدترین آمارهای رسمی گویای آن است که هر سه اپراتور تماس‌های خود را با موفقیتی بالای ۹۰ درصد برقرار می‌کنند.


به استناد آمارهای رسمی منتشر شده تا پایان شهریورماه سال جاری اپراتور اول ارتباطی یا همان شرکت همراه اول در برقراری مکالمات (ASR) خود ۵۰.۴۱ درصد موفقیت داشته است.

همچنین متوسط میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) در شبکه این اپراتور ۹۸.۷۶ درصد بوده و میزان کارایی مدارات اتصال متقابل (CER) آن ۹۴.۸ درصد اعلام شده است.

اما اپراتور دوم ارتباطی با ایرانسل طی این مدت در بحث میزان موفقیت مکالمات (ASR) به میزان۴۸.۱۶ درصد و در خصوص متوسط میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) ۹۳.۷۳ درصد موفقیت داشته است.

میزان کارایی مدارات اتصال متقابل (CER) این اپراتور نیز ۹۹.۹۹ درصد اعلام شده است.

اما اپراتور سوم ارتباطی یا رایتل درصدی معادل ۹۹.۹۱ در میزان مکالمات موفقیت‌آمیز حین جابه‌جایی _(HOSR) به خود اختصاص داده و متوسط میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) در شبکه این اپراتور ۹۵.۵۹ درصد اعلام شده است. همچنین درصد مکالمات قطع شده در شبکه سیار (CDR) این اپراتور تا پایان شهریورماه ۰.۴۵ درصد ارزیابی شده است.

منبع ایسنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *