جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

ویندوز 10، اجازه نصب سیستم عامل دیگر را نمی دهد

اگر شما علاقه‌مند به استفاده از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل ویندوز هستید و جایگزین‌هایی مانند لینوکس را روی رایانه شخصی و لپ‌تاپ خود ترجیح می‌دهید، به این مسئله توجه کنید که برخی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ فقط می‌توانند مبتنی بر ویندوز ۱۰ فعالیت کنند و شما اجازه نصب سیستم‌عامل دیگری را روی آنها نخواهید داشت.

ویندوز 10، اجازه نصب سیستم عامل دیگر را نمی دهد

البته مایکروسافت در جریان کنفرانسی که در کشور چین برگزار کرد توضیح داد کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده رایانه در جریان عرضه محصولات جدید خود این گزینه را پیش‌رو دارند تا امکان نصب دیگر سیستم‌های عامل را برای کاربران خود فراهم کنند.

قابلیتی که در این زمینه ارائه شده است Secure Boot نام دارد که بر اساس آن سیستم‌عامل روی بخش سخت‌افزاری قفل می‌شود و اگر تلاش شود سیستم عامل دیگری نصب شود، سیستم مرکزی اجازه این کار را نمی‌دهد تا جلوی ورود بدافزارها گرفته شود.

تولیدکنندگان رایانه از مایکروسافت درخواست کرده‌اند تا سیستم Secure Boot با ویندوز ۸ هم سازگار شود. اما به نظر می‌رسد آنها مجبورند ویندوز ۱۰ را به صورت واحد روی محصولات جدید خود ارائه دهند.

به عبارت دیگر، برخی تولیدکنندگان لپ‌تاپ و رایانه‌های رومیزی ممکن است محصولات جدید خود را به صورت روانه بازار کنند که فقط امکان استفاده از ویندوز ۱۰ در آنها وجود داشته باشد و بر این اساس شما نمی‌توانید از ویندوز ۷ یا Ubuntu روی آن استفاده کنید.

در برخی خبرها هم گفته شده است که مایکروسافت احتمالا از هم‌اکنون تا تابستان سیاست‌های خود را تغییر دهد و Secure Boot را به گونه‌ای تنظیم کند که امکان استفاده از ویندوز ۸ هم در آن وجود داشته باشد.

برخی منابع آگاه نیز توضیح دادند که احتمالا نسخه ویژه‌ای از سیستم Secure Boot با قابلیت پشتیبانی از پروتکل لینوکس ارائه می‌شود تا محدودیت‌ها از پیش‌روی کاربران برداشته شود.

منبع:رایورز

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *