جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

عرضه ابزار جدید زبان برنامه‌نویسی SQL

استارت‌آپ Couchbase که از نرم‌افزار پایگاه داده NoSQL پشتیبانی می‌کند، از تابستان امسال ابزار جدیدی را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد که بتوانند سازگاری بیشتری را زبان برنامه‌نویسی SQL داشته باشند.

عرضه ابزار جدید زبان برنامه‌نویسی SQL

این سیستم برای بیشتر از یک سال به صورت آزمایشی با نام N1QL در اختیار مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار قرار گرفت و این بار گفته شده است که تابستان امسال به عنوان بخشی از سیستم جامع Couchbase Server با نام SQL for Documents عرضه می‌شود.

«باب ویدرهولد» مدیرعامل Couchbase در این خصوص گفت: «ابزار جدید به شما امکان می‌دهد به صورت گسترده‌تر با این سیستم سازگار شوید و از مزایای آن بهره‌مند گردید.»

ویدرهولد ابزار جدید را متفاوت با محصولات مشابه می‌داند و توضیح داده است که با آن امکان سازگاری با پایگاه داده متن‌باز MongoDB نیز فراهم می‌شود.

عرضه ابزار جدید زبان برنامه‌نویسی SQL -1

این مسئله بسیار کاربردی به‌نظر می‌رسد که کدهای زبان برنامه‌نویسی SQL به یک استاندارد واحد تبدیل شود و پایگاه‌های داده مبتنی بر آن خدمات گسترده‌تری را برای در اختیار گرفتن داده و تحلیل آنها ارائه دهد.

شرکت Couchbase می‌خواهد به یکی از ارکان اصلی زیرساخت‌های IT در سازمان‌ها تبدیل شود.
در این راستا این شرکت نسخه ۴.۰ سیستم Couchbase Server را تابستان امسال روانه بازار می‌کند تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری بتوانند امکانات بیشتری بر پایه سیستم SQL در اختیار بگیرند.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *