جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

حفره های امنیتی در 75 درصد از سایت ها

بر اساس جدیدترین گزارش 75 درصد از وب‌سایت‌های قانونی و رسمی از وجود حفره‌های امنیتی که ممکن است اطلاعات موجود در آن‌ها و حتی اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان را به راحتی در معرض دسترسی غیرمجاز مجرمان سایبری قرار دهند، رنج می‌برند.

حفره های امنیتی در 75درصد از سایت ها

با توجه به افزایش 36 درصدی نرخ بدافزارها در سال 2015 (در مقایسه با سال پیش از آن) به‌نظر می‌رسد مدیران وب‌سایت‌ها نتوانسته‌اند کدهای مورد نظر خود به‌منظور قطع دسترسی و یا حتی محدود کردن امکان دسترسی غیر مجاز نفوذگران به داده‌ها را پیاده‌سازی کنند.

شرکت سیمانتک، خالق نرم‌افزار امنیتی نورتون آنتی‌ویروس در گزارش خود که بر مبنای استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده در سال 2015 از محصولات امنیتی و پایگاه‌های داده‌ای خود تنظیم شده، توانسته 74 هزار حفره امنیتی متفاوت را در وب‌سایت‌های مختلف شناسایی کند. اگرچه اجتناب از هرزنامه‌ها، به‌کاربستن ترفندهای امنیتی و یا حتی مهاجرت به دستگاه‌های الکترونیکی امن‌تر مانند آیفون، راهکارهای مورد استفاده کاربران به‌منظور بهبود امنیت سایبری بوده اما امروزه نفوذگران سابیبری موفق شده‌اند روش‌هایی برای دورزدن تمامی این روش‌های امن بیابند.

در سال گذشته میلادی چیزی در حدود 80 درصد از مشکل‌سازترین و خطرناک ترین‌ حفره‌های امنیتی، در نرم‌افزار ادوبی فلش وجود داشته‌اند. از جمله مشکلات امنیتی دیگر، روبات‌های نمایش‌دهنده پاپ‌آپ و تبلیغات مزاحم هستند که در سال گذشته میلادی چیزی در حدود 100 میلیون بار پیش روی کاربران قرار گرفته‌اند. شرکت‌های بزرگ به‌طور متوسط در سال گذشته 3.6 حمله به وب‌سایت‌هایشان را تجربه کردند و این در حالی است که بر اساس گزارش سیمانتک، تعداد شرکت‌هایی که ترجیح می‌دهند در مقابل حملات انجام شده به وب‌سایت‌هایشان سکوت کنند و کاربران را در جریان این امر قرارندهند با افزایش 85 درصدی همراه بوده است. بر اساس تخمین‌های صورت گرفته توسط متخصصان سیمانتک، تعداد این حملات، بیش از نیم میلیارد بوده است.

منبع شرکت سیماتیک

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *