جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6

اپل اخیرا عکس های مختلفی که توسط آی‌فون 6 گرفته شده اند را به عنوان کمپین تبلیغاتی جدید در وب سایت خود به نمایش گذاشته است. دوربین آی‌فون 6 یکی از بهترین نمونه ها در بازار موبایل هوشمند محسوب می شود اما یک دوربین خوب به تنهایی نمی تواند معجزه کرده و عکس هایی فوق العاده ثبت کند. در همین راستا، کاربران نیز باید چند نکته و ترفند را به منظور گرفتن عکس هایی بهتر با آی‌فون 6 فرا بگیرند. در ادامه با برخی از آنها بیشتر آشنا می شویم.

 ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6

فعال ساختن ویژگی شبکه (Grid)

ویژگی شبکه در اپلیکیشن دوربین آی‌فون با افزودن خط های افقی و عمودی روی نمایشگر حالت شطرنجی به آن می بخشد. این شرایط به کاربر امکان استفاده بهتر از قانون یک‌سوم از طریق چهار بخشی که خط ها یکدیگر را قطع می کنند به عنوان راهنما می دهد.

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6-1

هنگامی که عکس خود را کادربندی می کنید، آسان‌ترین روش برای خلاق بودن استفاده از قانون یک‌سوم است. بر همین اساس، به جای کادربندی شی مورد نظر خود به گونه ای که درست در مرکز کادر قرار بگیرد با استفاده از خط ها به عنوان راهنما می توانید آن را اندکی جابجا کنید. جایجا کردن شی ترکیبی زیبا فراهم می کند و عکس های شما متعادل‌تر خواهند بود. افزون بر این، بینندگان ارتباط و تعامل طبیعی‌تری با عکس های شما برقرار خواهند کرد.

خاموش نگه داشتن فلاش

آی‌فون 6 به فلاش LED و فناوری تن واقعی مجهز شده است. استفاده از فلاش در هر زمانی ایده خوبی نیست. نور فلاش می تواند بر کیفیت عکس تاثیرگذار باشد و آن را محو کند. بر همین اساس، فلاش را می توانید به طور کامل غیر فعال کنید و استفاده از منابع نور دیگر را مد نظر قرار دهید.

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6-2

 

مد نظر داشتن روشنایی

یکی از عواملی که می تواند بر پایین آمدن کیفیت عکس بسیار تاثیرگذار باشد میزان روشنایی است. میزان ناکافی از آن عکس ها را تیره و نویزدار می سازد. میزان بیش از حد روشنایی نیز می تواند همانند نور فلاش موجب محو شدن عکس ها شود. همچنین، آی‌فون را به سمت منبع نور نشانه نگیرید زیرا موجب تیره شدن شی و دشوار شدن مشاهده آن می شود.

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6-3

 

استفاده عاقلانه از فیلترها

اپلیکیشن دوربین آی‌فون 6 دارای فیلترهای جالب توجه ای است که می توانید از آنها برای هرچه جذاب‌تر کردن عکس های خود استفاده کنید. در حالت ایده آل نباید از فیلترها استفاده کنید اما در برخی شرایط بکارگیری آنها می تواند کیفیت عکس را بهبود ببخشد. هدف از فیلترها تغییر قابل توجه و تبدیل یک عکس بد به عکسی فوق العاده نیست بلکه با استفاده از آنها باید عکس هایی خوب را به نمونه هایی فوق العاده تبدیل کنید. به عنوان مثال، فیلتر “کروم” گزینه ای مناسب برای عکاسی در بیابان و فیلتر “نوآر” گزینه ای مناسب برای روزهای بارانی هستند.
ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6-4

 

استفاده از لوازم جانبی در زمان نیاز

به واسطه محبوبیت بالای تلفن های همراه اپل لوازم جانبی بسیاری نیز برای آنها روانه بازار می شوند که در این میان نمونه های مرتبط با عکاسی محبوبیت بالایی دارند. به عنوان مثال، با استفاده از یک سه پایه برای آی‌فون 6 می توانید عکس هایی بدون لرزش ثبت کرده و از تاری آنها جلوگیری کنید. کیت های لنز با قابلیت اتصال به آی‌فون 6 نیز امکان ثبت عکس هایی منحصر به فرد مانند نمونه های زاویه واید و حتی عکس های ماکرو را فراهم می کنند.

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با آی فون 6-6
منبع: عصر ایران

 


.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *