جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

اعتماد و برداشت های غیرمجاز بانکی

رئیس پلیس فتای استان سمنان با بیان این‌که بخش عمده‌ای از برداشت‌های غیر مجاز در پی اعتماد و عدم رعایت موارد ایمنی صورت می‌گیرد، گفت: در پرونده‌ای که در پلیس فتای استان سمنان تشکیل گردید شاهد این بودیم که برادری از حساب بانکی خواهرش برداشت غیر مجاز داشته است.

اعتماد و برداشت های غیرمجاز بانکی
سرهنگ ‌سیدعلی میراحمدی در توضیحات این پرونده تصریح کرد: خانمی اهل سمنان و ساکن “سوئد” که مدتی است برای دیدار بستگانش به ایران آمده، با مراجعه به پلیس فتا از برداشت غیرقانونی مبلغ 76 میلیون ریال از حساب بانکی‌‌اش‌ خبر داد و اعلام شکایت کرد.

وی افزود: شاکی 69 ساله این پرونده مدعی بود که این مبلغ به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی خارج شده که رسیدگی سریع به موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ میراحمدی به شناسایی فردی 47 ساله که مبلغ مورد نظر یکجا به حسابش واریز شده بود، اشاره و خاطرنشان‌کرد: با هماهنگی قاضی پرونده متهم به پلیس فتا دعوت شد.

به گفته این مسئول انتظامی، در بررسی کامل‌تر موضوع مشخص شد، متهم 47 ساله برادر شاکی است و در زمانی که خواهرش بیمار شده و در بیمارستان سمنان بستری بوده است، برای تسویه حساب بیمارستان کارت بانکی شاکی و رمز آن را در اختیار می‌گیرد.

سرهنگ میراحمدی انگیزه این سارق اینترنتی را مشکلات مالی عنوان نمود و ادامه‌داد: متهم از این فرصت استفاده کرده و با تعیین رمز دوم، پس از مدتی مبلغ 76 میلیون ریال از حساب بانکی شاکی برداشت می‌کند.

رئیس پلیس فتای استان سمنان با بیان این‌که اطمینان و اعتماد به دیگران و عدم رعایت موارد ساده ایمنی باعث وقوع چنین جرائمی است به عموم شهروندان توصیه کرد: کارت و اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و در صورت اجبار سریعا بعد از دریافت کارت حتما رمز اول و دوم آن را تغییر دهید.

وی ادامه داد: تغییر دوره‌ای رمز بانکی یک ضرورت است که متاسفانه بسیاری از شهروندان فراموش می‌کنند ضمن آن‌که در خریدهای خود برای پرداخت مبلغ خرید کارت را در اختیار فروشندگان گذشته و رمز آن را نیز اعلام می‌نمایند.

سرهنگ میر احمدی تاکید‌کرد: به هیچ عنوان برای پرداخت مبلغ خرید کارت را در اختیار فروشندگان نگذارید و حتما خود رمز بانکی را وارد نمائید.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *