جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


پلاگین ارسال خودکار مطالب وردپرس در اینستاگرام ( فارسی )

Auto-Post WordPress To Instagram یک پلاگین رایگان برای سیستم مدیریت محتوی وردپرس می باشد که با استفاده از آن میتوانید اینستاگرام خود را به وب سایت متصل نمایید .
این پلاگین  تصویر شاخص هر مطلب را به عنوان تصویر اینستاگرام انتخاب کرده و در حساب کاربری شما در اینستاگرام ارسال می نماید .

ضمنا این پلاگین با ووکامرس سازگار می باشد .

ادامه مطلب

نوکیا و گجت های جدید

نوکیا در مراسم رونمایی از محصولات جدید خود در کنفرانس جهانی موبایل از پلتفرم پزشکی جدید در کنار ابزار پوشیدنی هوشمند برای ردیابی سلامت نیز پرده‌برداری کرد.

 

نوکیا و گجت های جدید

ادامه مطلب

اولین ساعت هوشمند بریل جهان به نابینایان کمک می‌ کند

امروزه سطح وسیعی از بدنه‌ی اکثر گجت های الکترونیکی هوشمند را نمایشگر آنها تشکیل می‌دهد و در واقع اگر نتوانید نمایشگر را ببنید، تقریبا نمی‌توانید استفاده‌ای از آن محصول داشته باشید. متاسفانه در حدود ۲۸۵ میلیون نفر از مردم سراسر جهان را افراد نابینا تشکیل می‌دهند و در واقع این تعداد، از استفاده از تعداد زیادی محصولات جذاب و کاربردی محروم هستند. حالا به لطف ساخته شدن اولین ساعت هوشمند بریل جهان ، این افراد نیز می‌توانند مانند کاربران عادی، از قابلیت‌های یک اسمارت واچ لذت ببرند.

 

اولین ساعت هوشمند بریل جهان به نابینایان کمک می‌ کند

ادامه مطلب

آموزش اسکن QR کد و بارکد با اپلیکیشن دوربین اندروید و بدون نیاز به برنامه جانبی

یکی از کاربردهای مفید گوشی‌ های هوشمند در زندگی روزمره، خواندن سریع اطلاعات از کیو آر کد (QR Code) است، کدی که چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل و سیاه‌رنگ بوده بر روی یک زمینه سفید ایجاد می‌شود. در این قالب ممکن است نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تماس و در کل هر نوع اطلاعاتی گنجانده شود. حتما بسیار اتفاق افتاده که مایل به اسکن یک QR کد بوده و یا حتی به انجام این کار واقعا نیاز داشته‌اید، اما به خاطر نبود اپلیکیشن مورد نیاز قادر به انجام آن نبوده اید. نکته اصلی اینجاست که برای اسکن QR کد در اندروید به هیچ برنامه جانبی نیازی نیست، اگر نسخه سیستم عامل شما حداقل اندروید 6.0 مارشملو باشد.

یکی از کاربردهای مفید گوشی‌ های هوشمند در زندگی روزمره، خواندن سریع اطلاعات از کیو آر کد (QR Code) است، کدی که چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل و سیاه‌رنگ بوده بر روی یک زمینه سفید ایجاد می‌شود. در این قالب ممکن است نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تماس و در کل هر نوع اطلاعاتی گنجانده شود. حتما بسیار اتفاق افتاده که مایل به اسکن یک QR کد بوده و یا حتی به انجام این کار واقعا نیاز داشته‌اید، اما به خاطر نبود اپلیکیشن مورد نیاز قادر به انجام آن نبوده اید. نکته اصلی اینجاست که برای اسکن QR کد در اندروید به هیچ برنامه جانبی نیازی نیست، اگر نسخه سیستم عامل شما حداقل اندروید 6.0 مارشملو باشد. البته دانلود و نصب یک برنامه کار آن‌چنان سختی نیست، اما آیا واقعا برای اسکن یک بارکد ساده حاوی هر نوع اطلاعات، به اپلیکیشن جانبی نیاز است؟ پاسخ این است که گوگل در نسخه‌های جدید اندروید این قابلیت را در درون خود سیستم عامل عرضه کرده است. اسکن QR کدبرای اسکن QR کد به هیچ برنامه جانبی نیاز نیست در اندروید کاربر می‌تواند به سادگی از اپلیکیشن دوربین گوشی استفاده کرده و به این وسیله نه تنها QR کد، بلکه بارکدهای عادی را نیز اسکن کند! اگر قابلیت Now on Tap بر روی گوشی فعال شده باشد، کاربر باید اپلیکیشن دوربین را اجرا کرده و بعد از گرفتن دوربین مقابل QR کد و یا بارکد، دکمه هوم را برای صدور فرمان خواندن، برای چند ثانیه نگه دارد. به منظور استفاده از Now on Tap برای اسکن QR کد ، می‌بایست سیستم عامل اندروید 6.0 مارشملو به بالا بر روی گوشی سوار باشد. علاوه بر سیستم عامل، وجود برنامه Google App نیز بر روی گوشی ضروری است، برنامه‌ای که علاوه بر اسکن QR کد ، کاربردهای دیگری نیز خواهد داشت. برای فعال کردن این قابلیت، گام‌های زیر را دنبال کنید: اپلیکیشن Google App را نصب کرده و آن را اجرا کنید. به دنبال قابلیت Now on Tap بگردید و آن را فعال کنید. به تنظیمات رفته و گزینه Screen Search را برگزینید. با جستجو در گوگل متوجه شوید در زمان نگه داشتن دکمه هوم گوشی خود چه اتفاقی در آن می‌افتد. در تصویر زیر اسکن QR کد و همچنین یک بارکد معمولی با استفاده از Now on Tap را مشاهده می‌کنید. کار تمام است! اکنون می‌توانید دکمه هوم را چند ثانیه برای ظاهر شدن Now on Tap نگه داشته و به این وسیله محتوای صفحه کنونی خود را آنالیز کنید و از پیشنهادات آگاه از متن اپلیکیشن استفاده آگاه شوید. حتی اگر زیاد از Now on Tap استفاده نکنید، در زمان‌های ضروری، اسکن QR کد با آن خیلی سریع صورت می‌گیرد و نیازی نیست تا تنها یک اپلیکیشن جداگانه را برای این کار نصب کنید. گفتنی است اگر از سیستم عامل آی او اس استفاده می‌کنید، اکنون این امکان وجود دارد تا با استفاده از گوگل کروم همین کار را انجام دهید.

ادامه مطلب