جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


خریداری Eyefluence توسط گوگل

گوگل به زودی شرکت نوپای ردیابی چشمی آی‌فلوئنس را تصاحب خواهد کرد. فناوری این شرکت در هدست‌های واقعیت مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خریداری Eyefluence توسط گوگل
شرکت آی‌فلوئنس به تازگی اعلام کرده که قرار است توسط گوگل تصاحب گردد. این شرکت نوپای ردیابی چشم، در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و توانست ۲۱.۶ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

ادامه مطلب

تجربه عکاسی با پیکسل

چند ماه پیش مقاله‌ای تحت عنوان “موبایل گوگل تقریبا به خوبی موبایل اپل است” را منتشر کردم. حالا که دوباره به آن کلمات نگاه می‌کنم به نظرم کمی باید در مورد نتیجه گیری‌ام تجدید نظر کنم. بر اساس تجربه روز افزونی که با گوگل پیکسل به دست آورده‌ام، حالا آن را از همه لحاظ برتر از آیفون 7 می‌دانم.

تجربه عکاسی با پیکسل

ادامه مطلب

جدول محاسبه هزینه اینترنت پرسرعت

چندماهی است که نرخ‌های جدید تصویب و اجرا شده‌اند اما کاربران معتقدند تغییر محسوسی در قیمت اینترنت مصرفی شان مشاهده نمی‌کنند.

جدول محاسبه هزینه اینترنت پرسرعت
کاهش تعرفه زنجیره خدمات دیتا بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از اول مردادماه لازم الاجرا شده است اما برخی کاربران همچنان نمی‌دانند هزینه اینترنت مصرفی‌شان چگونه محاسبه می‌شود.

ادامه مطلب

دردسر فروش بازی کلش آف کلنز

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل دسترسی غیر مجاز به گوشی افراد خبرداد.

دردسر فروش بازی کلش آف کلنز
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح جزییات خبر اظهارکرد: به دنبال پرونده ای مبنی بر دسترسی غیر مجاز به گوشی شاکی و سوء استفاده از اطلاعات آن و عدم دسترسی شاکی به محتویات جی‌میل خود که در پلیس فتا استان تشکیل شد رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

ادامه مطلب

امکان شناسایی احساسات افراد

شناخت احساسات افراد، کار دشواری است و بسیاری مواقع نمی‌توان تنها از روی حالات چهره به احساسات پی برد. محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه ام‌آی‌تی (CSAIL) دستگاهی به نام EQ-Radio توسعه داده‌اند که قادر است احساسات افراد را با استفاده از سیگنال های بی‌سیم شناسایی کند.
این دستگاه بدون نیاز به نصب حسگر روی بدن، با اندازه‌گیری تغییرات بسیار اندک در نحوه تنفس و آهنگ ضربان قلب، می‌تواند وضعیت روانی افراد را با دقت 87 درصد شناسایی کند.

امکان شناسایی احساسات افراد

ادامه مطلب

تعطیل شدن Vine

سرویس واین که زمانی به‌عنوان یک رقیب جدی برای یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های ویدیویی مطرح بود، روز پنجشنبه توسط توییتر تعطیل شد.

تعطیل شدن Vine

توییتر اعلام کرد هر ویدیویی که با این برنامه تولید شده، به صورت آنلاین خواهد بود؛ اما این برنامه دیگر فعالیت نخواهد داشت.

ادامه مطلب

کاهش درآمد اپل

آمار و ارقام سه‌ماهه و سالانه اعلام‌شده توسط اپل نشان از آن دارند که این شرکت با افتی چشمگیر در درآمد روبرو بوده است.

کاهش درآمد اپل
شرکت اپل یکی از پردرآمدترین شرکت‌های جهان در رده فناوری اطلاعات به‌حساب می‌آید ولی به نظر می‌رسد که اوضاع برای این شرکت چندان خوب پیش نمی‌رود.

ادامه مطلب