جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Uber و تاکسی‌های بدون راننده

اوبر به زودی قرار است محبوبیت خود را چند برابر کند. مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند به زودی از اولین اوبر بدون راننده رونمایی کنند. این خودرو قرار است در هفته جاری رسما پا به خیابان‌های Pittsburgh بگذارد. خودرویی که اوبر برای این کار انتخاب کرده است یک فورد مدل Fusion است.

Uber و تاکسی‌های بدون راننده

این خودرو هیبریدی اوبر به چندین سنسور مجهز شده است. این سنسورها شامل رادار، اسکنر لیزری و یک دوربین بسیار با کیفیت است. از نگاه اوبر خودروهای بدون سرنشین یعنی ازدحام کمتر، دسترسی سریع‌ و ساده‌تر به وسایل حمل‌ونقل و تلفات کمتر در تصادفات رانندگی. اوبر اجازه سرویس دادن با این خودروهای خودران را دریافت کرده است و فعالیت خود را با این تکنولوژی به زودی در سطح محلی آغاز می‌کند.

به‌نظر می‌رسد این کار اوبر یک تحول بزرگ در دنیا ایجاد کند. اوبر اولین شرکتی است که در بازار ناوگان حمل‌ونقل، خودرو استخدام می‌کند! البته شرکت‌های بزرگ اجازه نمی‌دهند اوبر در این بازار با ارزش یکه و تنها بتازد. برای مثال شرکت جنرال موتورز 500 میلیون دلار روی Lyft(رقیب اوبر) سرمایه گذاری کرده است تا اوبر یک رقیب جدی هم داشته باشد. با همه این پیشرفت‌ها گوگل که پیشتاز این صنعت بود حالا احساس خطر می‌کند و وجود تاکسی‌های بدون راننده در شهر کسب‌وکار تازه‌ای را به جهان معرفی خواهد کرد. البته قبل از اینکه همچین خودروهایی اجازه سوار کردن مسافر را داشته باشند باید چند هزار کیلومتر را برای آزمایش بپیمایند. از طرفی هم سرعت قابل توجه پیشرفت در این تکنولوژی به گونه‌ای است که انتظار می‌رود تا چند ماه آینده شاهد سوار شدن اولین مسافر در این تاکسی‌های بدون راننده باشیم.

منبع ای تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *