جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Edge ،بعنوان بهترین مرورگر

مایکروسافت بار دیگر و با استفاده از به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰، عمر باتری مرورگر Edge را به بوته آزمایش سپرد و به نتایج خیره‌کننده‌ای رسید!

Edge ،بعنوان بهترین مرورگر
صنعت فناوری همیشه صحنه نبرد بوده است. مایکروسافت هم بخشی از این نبردها بوده و به آنها دامن زده است؛ این بار هم در زمینه عمر باتری مرورگر خود.

مایکروسافت در ماه ژوئن اعلام کرد که عمر باتری مرورگر اج (Edge) این شرکت، بیشتر از رقبایش است.

غول نرم‌افزاری، به‌تازگی و با استفاده از به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ نیز دور جدیدی از آزمایش‌ها را ترتیب داد و چنین نتیجه گرفت: «مایکروسافت اج، کارآمدتر از هر زمان دیگری است و هنوز هم بهترین گزینه برای افزایش عمر باتری برای وسایل برخوردار از ویندوز ۱۰ به‌شمار می‌رود.»

این شرکت در ماه ژوئن، چهار کامپیوتر Surface Book را انتخاب کرد و روی هر یک از آنها که اج، گوگل‌کروم، اوپرا و موزیلافایرفاکس داشتند، به‌طور بی‌سیم به اجرای ویدیوی پروضوح پرداخت. از نظر میانگین مصرف باتری، اج در صدر بود و پس از آن، به‌ترتیب کروم، اوپرا (با حالت صرفه‌جویی باتری فعال)، و بعد فایرفاکس.

اما اگر از اوپرا بپرسید، خواهد گفت این نتایج صحت ندارد. این شرکت در اوایل تابستان امسال اعلام کرد: «اگر واقعاً در چنین آزمایشی شکست بخوریم، حتماً باید در برنامه خود دنبال یک باگ بگردیم.»

گوگل نیز واکنش مشابهی داشته و به بهبود عمر باتری در کروم ۵۳ اشاره کرده است. این شرکت مدعی است نسخه جدید کروم در مقایسه با کروم ۴۶ که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شده بود، تا حد زیادی در عمر باتری صرفه‌جویی می‌کند.

گوگل اظهار داشته است: «در طی سال گذشته، کروم شاهد رشد دورقمی در سرعت و عمر باتری بوده است. این بهبودها به شما کاربران کمک می‌کنند تا کارهای خود را بهتر و سریع‌تر انجام دهید و به همین خاطر است که ما در فکر یک به‌روزرسانی در قالب کروم ۵۳ بوده‌ایم.»

مایکروسافت نیز در مقام پاسخ برآمد و این بار به جای Netflix، آزمایش خود را با استفاده از Vimeo تکرار کرد. این بار نیز نتایج دقیقاً مشابهی به‌دست آمد: اج، ۶۹ درصد بیشتر از فایرفاکس دوام آورد، ۴۵ درصد بیشتر از کروم و ۳۳ درصد بیشتر از اوپرا (در حالت صرفه‌جویی باتری).

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *