جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اندی رابین می گوید Ambient OS همانند اندروید، متن باز است

همان طور که می دانید اندی رابین و کمپانی جدیدش یعنی Essential دیروز از یک دستگاه موبایل اندرویدی ماژولار و یک اسپیکر خانگی هوشمند رونمایی کردند که رقیبی برای دیگر شرکت ها، علی الخصوص آمازون به شمار می رود. این اسپیکر که Essential Home نام دارد، به سیستم عامل جدیدی به نام Ambient OS مجهز است.

Ambient OS

اندی رابین می خواهد Ambient را به شیوه اندروید، فراگیر سازد
اندی رابین بامداد امروز در جریان برگزاری Code Conference در مورد محصولات جدیدش صحبت کرد و اعلام نمود سیستم عامل Ambient نیز به صورت متن باز یا اپن سورس عرضه می شود. در واقع رابین می خواهد همان شیوه ای که برای اندروید در نظر گرفت و آن را به پر کاربرد ترین سیستم عامل موبایلی جهان بدل ساخت، برای کنترل خانه هوشمند نیز به کار گیرد.

این اقدام با توجه به وضعیت کنونی دستگاه های هوشمند خانگی کمی سؤال برانگیز است. در حال حاضر استانداردهای متعدد و پلتفرم های بیسیم متنوعی از سوی شرکت های سازنده به کار گرفته می شوند که هرکدام از آنها قصد دارند خودشان را بر دیگران تحمیل نمایند، و شاید نتوان شانس زیادی برای Ambient OS قائل شد. از سوی دیگر شاید سیستم عامل مورد بحث نیز همچون اندروید به مشکلاتی همچون تأخیر در ارائه آپدیت های اصلی و به روز رسانی های امنیتی دچار گردد.

رابین می گوید دستیابی به نرخ آپدیت 100 درصد در هیچ پلتفرمی ممکن نیست
«والت موسبرگ» نویسنده قدیمی و مشهور دنیای تکنولوژی در جریان Code Conference به رابین گوشزد کرد که تنوع نسخه های اندروید در سرتاسر جهان به سطح غیر قابل قبولی رسیده، اما رابین با این موضوع مخالفت نمود و گفت تنوع، یکی از نکات قوت اندروید به شمار می رود. او معتقد است هیچ پلتفرمی به نرخ آپدیت 100 درصد نخواهد رسید، چون چنین امری غیرممکن خواهد بود. حتی اپل نیز که مدعی 80 درصد نرخ آپدیت است، در واقعیت به رقمی در حدود 60 الی 70 درصد دست می یابد.

به هر حال، رابین اذعان کرد که سرعت به روز رسانی اندروید به مراتب کندتر از انتظارات است و گفت در Ambient OS راهکاری برای غلبه بر این مشکل اندیشیده. البته او از ارائه توضیحات بیشتر در این رابطه خودداری کرد و صرفاً به عبارت «سرویس های مدیریت شده در بَک اِند» اکتفا نمود.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *