جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


25 سالگی اولین وبسایت دنیا

وب و وب‌سایت این قدر برای ما عادی و روزمره شده که نمی‌توانیم تصویر کنیم روزی روزگاری اصلا وجود نداشته است. پروژه ساخت اولین وب‌سایت یا همان www در ۶ آگوست سال ۱۹۹۱ توسط تیم برنرزلی و همکارانش کلید خورد و اولین وب‌سایت دنیا به طور عمومی روی اینترنت نشان داده شد.

25 سالگی اولین وبسایت دنیا


تیم برنرزلی اولین وب‌سایت را بدون سروصدا یا مراسم خاصی رونمایی و منتشر کرد و جالب است بدانید تا مدت‌‌ها تنها سایت روی اینترنت بود. تیم برنرزلی برای اولین بار خبر انتشار عمومی اولین وب‌سایت دنیا را در گروه‌های یوزنت آن زمان اعلام کرد و گفت بخشی از پروژه بزرگ World Wide Web است. اولین بازدیدکنندگان این سایت در ۲۳ آگوست بوده است. این تاریخ به عنوان نقطع عطفی در تاریخ اینترنت و وب شناخته شده و از تیم برنرزلی به عنوان پدر وب یاد می‌شود.

وب تا سال ۱۹۹۳ هنوز شناخته شده نبود و کاربران زیادی نداشت تا اینکه شرکت NCSA اولین مرورگر وب دنیا به نام Mosaic را معرفی کرد و از سوی دیگر موسسه CERN تصویب کرد به ساخت نرم‌افزارهای مبتنی بر وب رایگان و اوپن سورس کمک کند. تیم برنرزلی هیچ‌گاه به دنبال ساخت وبی که اکنون استفاده می‌کنیم نبود و بیشتر وب و پروتکل‌های ارتباطی آن را برای برقراری یک زبان مشترک و ارتباطی میان مراکز علمی ساخت.

منبع شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *