جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


هدبندی که ذهن را می خواند

Muse گجتی است که قادر به خواندن امواج مغزی شماست! تصور کنید در حالی که دستبند Fibit دور مچ شما پیچیده خواهد شد، گوگل گلس بر چشمان شما قرار خواهد گرفت ، حلقه هوشمند Nod را در انگشت خود دارید و اکنون یک هدبند با تکنولوژی سطح بالا نیز بر روی پیشانی شما قرار خواهد گرفت تا تعامل شما با دنیای مجازی را بیش از پیش عمق بخشد.

 

headbandi k zehn ra mikhand

هدف اصلی هدبند شناسایی امواج مغزی Muse این است که ذهن شما را از آشفتگی رها سازد. کمپانی Interaxon که مقر آن در تورنتو است می‌گوید که Muse را برای کمک به افراد به منظور بازیابی تمرکز برای بهبود بازدهی ذهنی و کاهش استرس توسعه داده است.

muse2هدبند Muse در قسمت جلویی پیشانی و پشت گوش‌ها به سنسورهای ویژه‌ای مجهز شده است که آن را همانند عینک می‌توان پوشید با این تفاوت که به جای چشم بر روی پیشانی قرار خواهد گرفت. آریل گارتن، مؤسس Interaxon در خصوص این دستگاه می‌گوید:

داده‌های امواج مغزی توسط این دستگاه برای برنامه مربوطه ترجمه و بعنوان یک صحنه از ساحل ارسال می‌گردد. زمانی که ذهن شما فعال است، صدای شدت‌گرفتن باد را خواهید شنید و ابرهایی وارد صحنه خواهند شد. هنگامی که ذهن شما آرام شود، صدای آواز پرندگان را خواهید شنید و شاهد یک روز صاف و روشن خواهید بود. با استفاده از این هدبند کاربران به یک تمرین سه دقیقه‌ای ملزم خواهند شد که با تمرکز بر تنفس به منظور آرام سازی تفکرات و پس زدن ابرها از صحنه انجام می‌شود. این فرآیند شبیه به مدیتیشن هدایت شده است.

گارتن در ادامه برای روشن‌سازی نگرانی‌های احتمالی در خصوص اثرات جانبی این دستگاه گفته است که هدبند Muse کاملاً انفعالی بوده و هیچ قدرتی برای کنترل ذهن شما نخواهد داشت. او در ادامه اظهار کرده است که ممکن است این دستگاه در آینده به افراد در کنترل و برقراری تعامل با دستگاه‌های خود از طریق ذهن کمک کند.

بر این اساس شما ممکن است بتوانید سیستم روشنایی خانه‌ی خود را تحت کنترل ذهن آورده و به تماس‌های تلفنی خود با استفاده از چیزی شبیه به Muse پاسخ دهید. این مسأله به آینده‌ای در حدود 10 تا 15 سال آینده مربوط خواهد بود.

منبع : cnet

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *