جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

safari ، محبوب تر از Firefox

پس از انجام مطالعات جامع سرانجام مشخص شد کدام یک از مرورگرهای اینترنتی بین کاربران آمریکایی بیشترین محبوبیت را دارند و به صورت گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

safari ، محبوب تر از Firefox

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی «برنامه تحلیلی دیجیتال»(DAP) وابسته به دولت فدرال آمریکا، طی دوره زمانی ۹۰ روزه بیش از ۱.۳۹ میلیارد کاربر به سایت‌های اینترنتی بیش از ۳۷ آژانس دولتی این کشور سر زدند و بررسی روی آنها نشان داد Chrome گوگل با تصاحب ۳۴.۷ درصد از این بازار محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی محسوب می‌شود.

پس از آن Internet Explorer مایکروسافت با ۲۸.۳ درصد در رتبه دوم قرار گرفته است و به صورت ناباورانه Safari اپل با ۲۰.۳ درصد در رتبه سوم قرار دارد تا فایرفاکس با کسب ۱۱ درصد رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد.

safari ، محبوب تر از Firefox

بررسی‌ها نشان داده است ۶۷.۵ درصد از بازدیدکنندگان سایت‌های اینترنتی وابسته به دولت آمریکا از رایانه رومیزی استفاده کردند، ۲۴.۹ درصد گوشی هوشمند را مورد استفاده قرار داده‌اند و ۷.۶ درصد هم با تبلت وارد این سایت‌ها شده‌اند.

در زمینه سیستم‌های عامل موبایلی، iOS با ۱۶.۵ درصد و اندروید با ۱۳.۹ درصد قرار داشته است و به همین خاطر به راحتی می‌توان دریافت که Safari اپل به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

نگاه دقیق‌تر به IE که بر خلاف Chrome، فایرفاکس و Safari نسخه‌‌های مختلفی در بازار دارد نشان می‌دهد که مرورگر IE 11 محبوب‌ترین نسخه مرورگر مایکروسافت محسوب می‌شود و ۱۴.۸ درصد از این بازار در اختیار آن است.

پس از آن مرورگر IE 9 با ۵.۵ درصد، IE 8.0 با ۳.۳ درصد و IE 10 با ۳ درصد وجود دارند. مرورگر IE 7 که کمترین محبوبیت را دارد ۱.۷ درصد از این بازار را در اختیار گرفته است.

منبع: ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *