جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

کینکت و خودروهای بدون راننده

به‌تازگی گروهی از متخصصان تئوری ویژه‌ای را ارائه کرده‌اند که به‌موجب آن می‌توان از سیستم کنترل غیرلمسی کینکت برای بهبود عملکرد خودروهای بدون راننده استفاده کرد.

کینکت و خودروهای بدون راننده
به‌تازگی یک مقاله علمی بسیار جالب و چالشی در ژورنال بین‌المللی حسگرها (تحت نظارت استاندارد IEEE) منتشر شده است که شاید دروازه‌های جدیدی را بر روی خودروهای بدون راننده بگشاید.

به‌موجب محتوای این مقاله می‌توان از ابزارهای جانبی کنسول‌های بازی‌های کامپیوتری برای بهینه‌سازی عملکرد این خودروها استفاده کرد.

این دانشمندان با بررسی ساختار حرکتی سیستم کینکت از کنسول‌های سری اکس باکس شرکت مایکروسافت به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان از این دستگاه برای شناسایی اشیا موجود در مسیر حرکت خودرو بدون راننده استفاده کرد.

البته این امر به این معنی نیست که تنها با گذاشتن یک عدد کینکت در جلو خودرو بتوان به این دستاورد بزرگ نائل شد بلکه تئوری ارائه شده توسط این دانشمندان بسیار پیچیده محسوب می‌شود و مسلما بدون خواندن اصل مقاله یاد شده درک این محتوا غیرممکن خواهد بود.

شایان‌ ذکر است که این تئوری هنوز با مشکلات زیادی دست‌به‌گریبان است که برای نمونه می‌توان به عدم امکان حساب کردن صد در صد بر روی رسیدن امواج ارسالی توسط کینکت به مقصد مدنظر اشاره کرد که تا رفع نشدن آن نمی‌توان انتظار عملیاتی شدن این پروژه را کشید.

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *