جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

هوش مصنوعی مایکروسافت

مایکروسافت به تازگی اپلیکیشنی به صورت آنلاین راه اندازی کرده که به کاربر اجازه می دهد تا با آپلود تصاویر دلخواه، توانایی هوش مصنوعی جدید شرکت ردموندی در تفسیر و ارائه توضیح درباره آن ها را محک بزند. و باید گفت که این هوش مصنوعی در بسیاری از مواقع عملکردی عالی از خود به جای می گذارد.

هوش مصنوعی مایکروسافت

برای آزمایش عملکرد هوش مصنوعی جدید مایکروسافت، می توانید تصاویر دلخواهتان را در وب سایت CaptionBot  آپلود  و توضیحاتی درباره آن دریافت کنید. مایکروسافت گفته که تمام تصاویر آپلودی برای یادگیری نگهداری می شوند، البته این موضوع درباره تصاویر شخصی کاربران صدق نمی کند. همان طور که در تصویر می توان دید، نتایج کار CaptionBot تا به حال تحسین برانگیز بوده است.

البته این اولین هوش مصنوعی نیست که قادر به ارائه توضیحاتی درباره تصاویر است. دو سال پیش گوگل هم از مجموعه ای الگوریتم جدید رونمایی کرد که دقیقا همین هدف را دنبال می کردند. بنابراین تکنولوژی مایکروسافت هم، اگرچه مجموعه ای کامل نسبت به سایر محصولات قبلی به حساب می آید اما همان اهداف را دنبال می کند.

 

این وب سایت از دو شبکه هوشمند برای توضیح درباره تصاویر استفاده می کند. یکی از این شبکه ها مسئولیت تشخیص تصویر و دیگری مسئولیت پردازش زبان طبیعی را برعهده دارد. با بررسی تصاویر، برنامه راهی برای تفسیر آن ها به زبان انسان ها می یابد و با آپلود تصویر جدید دوباره همین روند از سر گرفته می شود.

 

بدیهی است که این برنامه همیشه هم دقت زیادی نداشته و گاه در تفسیر تصاویر دچار اشتباه می شود. اما در مجموع، هوش مصنوعی جدید مایکروسافت عملکردی تحسین برانگیز دارد و در اکثر مواقع، اشتباهات آن در ارائه توضیح قابل درک است.

 

منبع تک شات

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *