جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

قابلیت Account Kit فیسبوک

فیسیوک در حاشیه کنفرانس سازنده F8 درباره Account Kit خبر داد، که یک روش جدید برای سازنده های اپلیکیشن است که به کاربران اجازه دهند بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور و تنها با ایمیل یا شماره تلفن وارد سرویس ها شوند.

قابلیت Account Kit فیسبوک

در واقع، Account Kit یک ضمیمه برای سیستم ورود (login) فعلی فیسبوک است که مخصوص سازندگانی طراحی شده که خواستار یک روش ساده برای کاربران برای ساخت حساب کاربری بدون نیاز به ثبت نام با استفاده از فیسبوک است.

حالا Account Kit به سازندگان اجازه می دهد تا از کدهایی استفاده کنند که فرایند ساخت حساب کاربری را تسریع می کنند. در این فرایند کاربر از آدرس ایمیل یا شماره تلفن استفاده می کنند. و به این ترتیب کاربران پیغام تایید را از طریق SMS یا ایمیل دریافت خواهند کرد.

اگر این ایده فیسبوک کمی شبیه Digits— بخشی از پلتفورم توسعه Fabric توئیتر است— به این خاطر است که واقعا شبیه آن است.

هدف اصلی این ایده کاهش فرایند ثبت یک حساب کاربری در یک اپلیکیشن است. و با اینکه مطمئن هستیم فیسبوک ترجیح می دهد کاربران با اکانت فیسبوک برای اپلیکیشن ها ثبت نام کنند (احتمالا سازندگان هم همین را ترجیح می دهند)، حل کردن مشکل ثبت نام کاربران اهمیت زیادی دارد. و اگر Account Kit بتواند به حل این مشکل کمک کند، در نهایت به این معناست که سازندگان بیشتری از ابزارهای سازنده و پلتفورم های فیسبوک استفاده خواهند کرد.

در حال حاضر، Account Kit برای iOS، اندروید و وب و وب موبایل در دسترس است.

منبع 9 صبح

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *