جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

سرویس استارتاپ Hungry Harvest

یک شرکت با وجدان، با طراحی شکلک یا اموجی هایی بد ریخت افراد را به تفکر درباره معزل اصراف مواد غذایی تشویق می کند. سرویس استارتاپ Hungry Harvest که محصولات بازیافتی تولیدی از مواد غذایی دورریخته شده به درب منازل مشتریان خود تحویل میدهد، به تازگی یک سری شکلک از میوه‌ها و سبزی‌های “زشت” طراحی کرده است تا مردم را هنگام نوشتن پیغام به تفکر درباره موضوع ظاهرو شکل محصولات غذایی تشویق کند.

سرویس استارتاپ Hungry Harvest

اواخر ماه سپتامبر، این شرکت برنامه ایموجی Ugly Produce را برای سیستم عامل IOS معرفی کرد که شامل یک سری شکلک هایی از توت فرنگی و سیب زمینی های بد ریخت و قواره بود.

استاندارد “محصولات زیبا” دربیشتر سوپرمارکت های آمریکا رعایت می شود و به این معنی است که میوه ها و سبزیجاتی که عیب ظاهری مشهود دارند، دور ریخته می‌شوند یعنی از هر 5 میوه  و یا سبزیجات خوراکی، یکی دور ریخته می‌شود فقط به این دلیل که ظاهر کاملی ندارد.

این استاندارد به حجم اسراف مواد غذایی اضافه می کند- اما این روند فقط مشکل کشور آمریکا نیست. تقریبا یک سوم کل محصولات غذایی تولید شده در سراسر دنیا، حین پروسه تولید تا مصرف هدر می رود که ارزشی معادل 1 تریلیون دلار دارند.

تمام این اصراف ها زمانی بیشتر تاسف بار می شود که واقعیت های فقر ، گرسنگی و قحطی مواد غذایی در بسیاری از نقاط جهان را مشاهده می کنیم. علاوه بر این آمار بالای هدر دادن مواد غذایی تاثیر بدی نیز به روی محیط زیست دارد.

طبق گزارش سازمان ملل، مواد غذایی دومین رتبه مواد دور ریخته شده در محل های دفن زباله را تشکیل میدهند که در آخر با تولید گاز متان  در گرم شدن اتمسفر زمین بسیار تاثیر گذار است.

Hungry Harvest می خواهد تا از طریق این شکلک ها تاثیری هرچند کوتاه به روی مردم بگذارد، اما تلاش این سرویس به همینجا ختم نمی شود. این کمپانی از شرکت های اپل و گوگل درخواست کرده است که این شکلک هارا به لیست اموجی های دیفالت خود اضافه کنند. البته امکان کمی وجود دارد که غول های تکنولوژی و کمال گرا تمایل داشته باشند اموجی های ” میوه های معیوب و زشت” به لیست شکلک هایشان اضافه شود اما فعلا حداقل کاربران آیفون می توانند تاثیری هرچند کوچک در مورد این معزل جهانی داشته باشند. شاید یک نفر بعد از این با دیدن شکلک ها، موقع دور انداختن یک میوه به ظاهر بدریخت یک بار دیگر فکر کند.

منبع ای تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *