جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

ساخته شدن برچسب NFC

محققان برچسبی مبتنی بر لایه نازک ارائه کرده اند که می توان با استفاده از آن بدون باز کردن بسته بندی محصول، اطلاعات لازم را از برچسب دریافت کرد.
قیمت پایین، سهولت کاربرد و امکان تولید انبوه از مزایای این برچسب است.

ساخته شدن برچسب NFC

تین فیلم الکترونیکز (Thin Film Electronics) یکی از شرکت های پیشرو در توسعه و تجاری سازی سیستم های هوشمند و الکترونیک چاپی است.
این شرکت محصول جدیدی موسوم به OpenSenseTM را که یک حسگر NFC است تولید کرده است. این حسگر می تواند امنیت ارتباطات میان ادوات الکترونیکی را بهبود دهد. از این فناوری برچسب زنی می توان در حوزه هایی نظیر داروسازی، آرایشی و بهداشتی و خودروسازی استفاده کرد.
این فناوری جدید به کاربران تلفن های هوشمند اجازه می دهد که بدون باز کردن بسته یک محصول، اطلاعات موجود در برچسب آن را مطالعه کنند. این قابلیت هم برای مصرف کنندگان مناسب بوده و هم بخش هایی نظیر بازاریابی، بازرسی و امنیتی از آن استفاده می کنند.
داور سوتیجا از مدیران شرکت تین فیلم الکترونیکز می گوید: فناوری جدید شرکت تین فیلم الکترونیکز می تواند تاثیر به سزایی در بازار داشته باشد. توجه بسیار زیادی نسبت به این فناوری جدید جلب شده است که این علاقه مندی برای ما جالب بوده است. در کنگره موبایل که در بارسلونای اسپانیا برگزار خواهد شد این محصول به نمایش گذاشته خواهد شد.
فناوری تولید این محصول بسیار خلاقانه بوده و امکان تولید انبوه آن وجود دارد. در کنار این ویژگی ها، هزینه پایین تولید و مزایای تولید انبوه موجب شده تا این محصول نسبت به برچسب های RFID موجود در بازار از مزیت بالاتری برخوردار باشد.
از نقطه نظر مشتریان، این فناوری می تواند پیش از خرید به کمک آنها بیاید.
قابلیت های تلفن های هوشمند می تواند به گونه ای تنظیم شود که مشتری قبل از خرید تلفن همراه خود را در حالت ‘پیش از خرید’ در آورده و اطلاعات مناسب برای خرید را از برچسب دریافت کند. پس از خرید نیز تلفن همراه را به حالت ‘در حال استفاده’ در آورده و اطلاعات مربوط به محصول را که برای استفاده آن است، از برچسب دریافت کند.

منبع:ایرنا


.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *