جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

ربات ده سانتی Kirobo Mini

رباتی با نام Kirobo Mini که ساخت شرکت تویوتاست، ده سانتی‌متر ارتفاع دارد و به درد وقت‌هایی که با خودتان خلوت کرده‌اید می‌خورد.
ربات ده سانتی Kirobo Mini
شرکت تویوتا یک ربات کوچک طراحی کرده که می‌تواند همدم افراد مختلف و به خصوص تنها شود و با آن‌ها گفت‌وگو کند.

ربات یادشده که تنها ده سانتی‌متر ارتفاع دارد، Kirobo Mini نام دارد و از اوایل سال آینده برای فروش در سراسر ژاپن عرضه می‌شود.

این ربات ۵۱۰ دلاری کوچک را می‌توان با راحتی به همراه برد و از آن خواست به سوالات و عواطف انسانی پاسخ دهد. ربات یاد‌شده قادر به تکان دادن سرودست‌های خود نیز هست.

به نظر می‌رسد تحقیقات انجام شده در ژاپن که نشان می‌دهد وابستگی ژاپنی‌ها به خودروها رو به کاهش است، در تصمیم‌گیری تویوتا برای ساخت ربات تاثیرگذار بوده است. همچنین این ربات دارای امکاناتی برای ایمن‌سازی بیشتر رانندگی است.

به عنوان مثال اگر این ربات در زمان رانندگی در کنار شما باشد، در زمان وقوع خطر یا فشرده شدن ناگهانی ترمز فریاد می‌زند. Kirobo Mini اگر احساس کند راننده در وضعیت خواب آلودگی است با وی صحبت می‌کند و زمانی که راننده بعد از رانندگی طولانی مدت به مقصد می‌رسد با تحسین ربات مواجه می‌شود.

Kirobo Mini از طریق بلوتوث به برنامه موبایلی اختصاصی خود متصل می‌شود. استفاده از این برنامه ۳۰۰ ین در ماه هزینه دارد. تویوتا قصد دارد ظرف ۵ سال آینده یک میلیارد دلار برای ارتقای هوش مصنوعی و ارائه خدمات رباتیک و همچنین ساخت خودروهای خودران هزینه کند.

مدل بزرگتری از این ربات ۱۸ ماه را در ایستگاه فضایی بین‌المللی سپری کرد و سرانجام در ژانویه سال ۲۰۱۵ به زمین بازگشت. Kirobo اولین رباتی بود که با سفر به فضا با فضانوردان ژاپنی صحبت می‌کرد.

منبع فارس

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *