جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


جایگزینی تلگرام روسی در ایران

وزیر ارتباطات گفت: ایرانی‌ها ابتدا به دو شبکه اجتماعی آمریکایی و اسرائیلی مراجعه کرده بودند که از نظر امنیتی با آن‌ها مشکل داشتیم اما اکنون یک شبکه روسی را انتخاب کرده‌اند.

جایگزینی تلگرام روسی در ایران
محمود واعظی درباره شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: مردم ما ابتدا به دو شبکه اجتماعی آمریکایی و اسرائیلی مراجعه کرده بودند که ما از نظر امنیتی با آن‌ها مشکل داشتیم و علاقه جدی ما این است که مردم ما از شبکه‌های داخلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: دانشگاهی‌ها و برخی شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه تلاش‌هایی کردند و حتی یکی از آن‌ها تا دو و نیم میلیون مشترک گرفت اما نتوانست خدمت‌رسانی لازم را به مردم داشته باشد.

وی گفت:‌ اکنون اینکه بین شبکه‌های آمریکایی و اسرائیلی، مردم شبکه‌ای را انتخاب کردند که مالک آن روسی است از نظر سیاسی تغییری به وجود آمده است و مسئولان این شبکه حاضرند با ما تعامل کنند.

وی اضافه کرد: اگر شبکه‌های اجتماعی ایجاد شوند که سرورهای آن در داخل باشد و توسط بخش خصوصی ایران ایجاد شود هم سرعت و هم امینت آن بیشتر خواهد بود.

واعظی همچنین افزود: برای پیگیری موارد غیراخلاقی در شبکه‌هایی مانند تلگرام رباتی ایجاد کرده‌ایم که موارد را شناسایی می‌کند و ما در مورد آنها اقدام می‌کنیم.

منبع فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *