جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

تلویزیون نامرئی کمپانی پاناسونیک

از زمان از راه رسیدن تلویزیون‌های تخت، باریک و عریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان‌زده کردن خریداران باقی مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه‌ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.

تلویزیون نامرئی کمپانی پاناسونیک
این تلویزیون نامرئی را می‌توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به عنوان دکور وابزار تزیین نصب کرد و صرفا در زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه‌های مختلف بهره برد.

شرکت پاناسونیک نمونه اولیه این تلویزیون را تولید کرده و آن را در نمایشگاه الکترونیک CEATEC ژاپن در معرض دید علاقمندان قرار داده است. این تلویزیون در زمان روشن شدن مانند تلویزیون عادی و بعد از خاموش شدن مانند یک شیشه کاملا شفاف است.

پاناسونیک این محصول را آینده نمایشگرهای دنیا دانسته است. نمایشگر یادشده از یک شبکه توری مانند که در داخل شیشه‌ای خاص قرار گرفته ساخته شده است. البته این شرکت توضیحات بیشتری در این زمینه نداده است.

حرکت دادن کشویی این نمایشگر بر روی سطوح مختلف و جابه‌جا نمودن آن نیز بدون مشکل ممکن است. در این نمایشگر از تازه‌ترین فناوری OLED برای روشن شدن خودکار هر پیکسل از درون (به جای روشن شدن آن از پشت) استفاده شده است.

به طور سنتی در پنل‌های OLED از یک لایه نازک پلاستیک بین دو الکترود در بالای یک باریکه شیشه‌ای استفاده می‌شود. به همین علت وقتی سیگنال الکتریکی محو می‌شود، این باریکه قابل دید نخواهد بود. مصرف کم برق مزیت دیگر این نوع تلویزیون‌ها خواهد بود. هنوز قیمت تمام‌شده و زمان عرضه عمومی این محصول اعلام نشده است.

منبع فارس

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *