جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

اینترنت چینی

لی ککیانگ (Li Keqiang)، نخست وزیر چین از طرح جدید پیاده‌سازی «اینترنت پلاس» در این کشور به منظور تمرکز روی فناوری داخلی و ایجاد فرصت‌های مناسب برای شرکت‌های فناوری چینی خبر داد.

اینترنت چینی

لی ککیانگ، رییس شورای ایالتی چین و عضو هیات متشکل از روسای تمامی دپارتمان‌ها و کابینه دموکراسی غربی اعلام کرد: ما طرح اقدامی «اینترنت پلاس» را برای یکپارچه کردن اینترنت همراه، کلان‌داده رایانش ابری و اینترنت اشیا با تولیدکنندگان مدرن پیاده خواهیم کرد تا با این روش به توسعه تجارت الکترونیکی سالم، شبکه‌های صنعتی و بانکداری اینترنتی کمک کنیم.
وی افزود: علاوه بر این، با طرح مذکور شرکت‌های مبتنی بر اینترنت را تشویق خواهیم کرد که حضور خود را در بازار بین‌المللی افزایش دهند.
چین اخیرا با سیاستگذاری‌های جدیدش قصد مدرنیزه کردن صنایع کشورش با بهره‌گیری از فناوری دارد. در بخشی از گزارش مربوط به این سیاستگذاری‌ها آمده است که طرح ملی اینترنت پلاس، تمامی مخابرات، رادیو، تلویزیون و خدمات اینترنتی همگی روی یک اتصال پهن‌باند انجام شد. علاوه بر این، توسعه شبکه‌های فیبر نوری، سرعت چشمگیر پهن‌باند، توسعه خدمات اینترنتی تسریع خواهد شد و فرم جدید پرداخت اینترنتی توسعه خواهد یافت.
به نوشته The Register این طرح تضمین می‌کند که تلاش‌های مقامات چینی برای به‌روز رسانی صنایع این کشور و التزامات دولت را برای افزایش سوبسیدها دو برابر شود تا صنایع مدرنیزه شده جای صنایع سنتی را به زودی بگیرد.
در این گزارش همچنین آمده است: ما کاربرد فناوری اطلاعات را در صنعتی کردن کشورمان گسترش خواهیم داد و شاهد توسعه شبکه‌سازی، دیجیتالی‌شدن و فناوری‌های هوشمند در کشور خواهیم بود.

تعداد کاربران اینترنت پهن‌باند در این کشور به 780 میلیون نفر در سال 2014 رسیده است که بر این اساس، چین پرجمعیت‌ترین کشور آنلاین جهان لقب گرفته است. به همین دلیل می‌توان از این پتانسیل برای توسعه صنعت اینترنت داخلی و محصولات فناورانه‌ای همرده با محصولات بقیه جهان استفاده کرد.

افزایش 12/3 درصدی ارزش تولید صنایع با فناوری پیشرفته
اداره ملی آمار چین با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سال 2014، میزان افزوده صنایع تولید با فناوری عالی در مقایسه با سال 2013 میلادی 12/3 درصد و میزان افزوده صنایع تولید ماشین آلات 10/5 درصد افزایش یافته است. بر اساس داده‌های منتشر شده اداره ملی آمار چین، صنایع خدمات چین در سال 2014 نیز رشد قابل ملاحظه داشته و در مقایسه با سال گذشته 8/1 درصد فزونی گرفته است. معاون اداره ملی آمار چین اعلام کرد که ساختار اقتصادی و روش رشد اقتصادی چین تغییر بزرگ و مهم یافته و کارآیی رشد اقتصادی ارتقا یافته است. وی افزود: تسریع توسعه صنایع تولید با فناوری عالی و صنایع خدماتی نشان داده است که اقتصاد این کشور به تدریج به سطحی بالاتر افزایش می‌یابد.

منبع: فناوران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *