جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

اپلیکیشن Voice Access گوگل

گوگل استفاده از آندروید را برای برای افرادی که دچار مشکلات بینایی و حرکتی هستند بسیار راحت‎تر کرده است. این شرکت در حال انجام آزمایشات نهایی روی اپلیکیشنی به نام Voice Access است که کاربران آندروید را قادر می‎سازد تا با استفاده از صدای خود در محیط تلفن هوشمندشان گردش کنند.

اپلیکیشن Voice Access گوگل


Voice Access به افرادی که دچار اختلالات حرکتی هستند کمک می‎کند که تا بتوانند بدون نیاز به لمس صفحه نمایش از آن استفاده کنند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‎دهد بین صفحه اصلی و سایر صفحات موبایل خود جابه‌جا شوید و همچنین با محتوایی که مشاهده می‎کنید با استفاده از فرامین صوتی تعامل داشته باشید. علاوه بر این شما می‎توانید از این اپلیکیشن برای نوشتن و ویرایش متن نیز استفاده کنید.

فناوری به کار رفته در این اپلیکیشن به فرامین صوتی استفاده شده در Okay گوگل متکی است، به همین دلیل شما باید سیستم تشخیص Okay گوگل را در تنظیمات خود فعال کنید. (برای دستگاه‎هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی‎کنند نیز یک راه حل وجود دارد).

Voice Access تنها قابلیت جدیدی نیست که گوگل برای کمک به افزایش توان سطح دسترسی کاربران در حال توسعه آن است. این شرکت همچنین قصد دارد در زمان ارائه نسخه آندروید N  قابلیت‎های جدیدی را برای کاربرانی که با مشکلات بینایی مواجه هستند ارائه کند.

طبق گفته گوگل آندروید N که در حال حاضر مراحل پیش نمایش اولیه خود را می‎گذراند، یک منوی جدید Vision Settings را اضافه کرده است که با ورود به یک صفحه راه اندازی اولیه به افراد دچار اختلالات بینایی امکان می‎دهد به طور مستقل دستگاه خود را تنظیم کرده و قابلیت‎هایی که به آن نیاز دارند را از ابتدا فعال کنند. Vision Settings شامل گزینه‎هایی برای کنترل اندازه قلم، اندازه صفحه نمایش، درشت نمایی و TalkBack است که با فراهم کردن علائم صوتی به کاربر کمک می‎کند با محیط صفحه نمایش خود کار کند.

گوگل همچین اخیرا یک اپلیکیشن جدید برای توسعه دهندگان به نام Accessibility Scanner را ارائه کرده است. این اپلیکیشن به توسعه دهندگان کمک می‎کند اپلیکیشن‎های خود را برای کمک به دسترسی آسان‎تر بهینه سازی کنند.

منبع شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *