جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید

امکان ترجمه آفلاین در مترجم IOS

در بهمن ماه بود که مایکروسافت اپلیکیشن «مترجم» خود برای سیستم عامل اندروید را به روزرسانی نموده و امکان ترجمه آفلاین را به آن اضافه نمود. در همین راستا، امروز همین قابلیت را به نسخه ویژه iOS اپ یاد شده افزود که همانند نسخه مبتنی بر اندروید، ترجمه ها در آن بر اساس یادگیری عمیق صورت می گیرند.

امکان ترجمه آفلاین در مترجم IOS

 

برای راه اندازی این سیستم، میلیون ها عبارت به آن آموزش داده شده و این طور ادعا می گردد که با نسخه آنلاین خود تفاوت چندانی ندارد. البته بدون شک این توانایی با توجه به نوع زبان و موضوعی که انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود اما به صورت کلی، کاربر می تواند به ترجمه های این نرم افزار اعتماد نموده و از آن در موقعیت های مورد نیازش بهره بگیرد.

هنگامی که کمپانی ساکن ردموند نسخه آفلاین مترجم خود را برای اندروید عرضه نمود، این اپ از نظر کاربرد و توانایی تقریبا هم ردیف مترجم گوگل محسوب می شد. البته فراموش نکنید که اپلیکیشن ترجمه اهالی مانتین ویو قابلیت ترجمه متن و حتی نوشته های روی عکس را هم به صورت آفلاین دارد. اما با تمام این مزایا، نسخه iOS آن فقط به صورت آنلاین قابل استفاده است.

با این تفاسیر، مترجم مایکروسافت نخستین اپلیکیشن عرضه شده توسط یک برند سرشناس است که از شبکه عصبی برای ارائه چنین امکانی در آن استفاده شده است.

نسخه iOS  این اپ از 43 زبان دنیا پشتیبانی می کند که البته پیش از استفاده باید لغت نامه ی مربوط به آن را دانلود و نصب نمائید. این تعداد بسیار بیشتر از 9 زبانی است که برای نسخه اندروید وجود دارد اما مایکروسافت اعلام نموده که به زودی در آپدیت جدید زبان های جدید را به نسخه اندرویدی نیز اضافه خواهد نمود.

از جمله زبان های پشتیبانی شونده در این اپ می توان به عربی، چینی، فرانسه، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، روسی و اسپانیایی اشاره کرد.

در آخر به این نکته اشاره کنیم که این اپلیکیشن از نظر ترجمه و ارائه مفهوم خوب کار می کند اما امکان دارد که در ترجمه متن، ساختار گرامری جمله را به هم بریزد. از این رو اگر از این برنامه فقط برای ترجمه علامت ها یا مثلا منوی غذای یک رستوران در کشور مقصد می خواهید استفاده نمائید، گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود و می توانید به صحت و درستی معنی واژه ها اعتماد نمائید.

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت در حال حاضر در اپ استور و گوگل پلی به صورت رایگان عرضه می گردد و 60 مگابایت بیشتر حجم ندارد. اما بسته به هر زبانی که قرار است به آن اضافه گردد حدود 250 مگابایت بر این میزان اضافه می شود.

منبع:engadget

 

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *